„Top Gun: Maverick” został najbardziej dochodowym filmem w karierze Toma Cruise`a

Film Josepha Kosinskiego, a może raczej Toma Cruise`a, wciąż pomnaża zyski. „Top Gun: Maverick” zarobił już ponad 900 milionów dolarów. Tym samym stał się najlepiej zarabiającym filmem w karierze Toma Cruise’a.

„Top Gun: Maverick” został najbardziej dochodowym filmem w karierze Toma Cruise`a
Fot.TOLGA AKMEN/PAP/EPA

Przekracza kolejne granice

W tym momencie „Top Gun: Maverick” znajduje się na drugim miejscu listy najbardziej kasowych filmów 2022 roku. Ale to, że wyprzedził lidera tej listy, czyli film „Doktor Strange w multiwersie obłędu”, wydaje się być tylko kwestią czasu. Produkcja z Benedictem Cumberbatchem zarobiła do tej pory 943 miliony dolarów i choć wciąż wyświetlana jest w kinach, nie przyciąga już tylu widzów co „Top Gun: Maverick”.

Bez Chin i Rosji

Jak zauważa portal „Variety”, choć „Top Gun: Maverick” nie jest grany w kinach w Chinach i Rosji, to formalnością wydaje się również to, że zarobi w kinach na całym świecie ponad miliard dolarów. W erze pandemii COVID-19 taka sztuka udała się zaledwie jednemu filmowi. Był to komiksowy „Spider-Man: Bez drogi do domu”.

Najlepszy w Ameryce

„Top Gun: Maverick” Kosinskiego bije kolejne rekordy. Film został już najbardziej kasowym filmem 2022 roku w Ameryce Północnej. Z blisko 475 milionami dolarów na koncie kontynuacja „Top Gun” jest też drugim najbardziej kasowym filmem na rynku północnoamerykańskim w historii studia Paramount Pictures.

Według danych studia, o popularności filmu „Top Gun: Maverick” świadczy też to, że 16 proc. jego widzów obejrzało go w kinach więcej niż jeden raz, a 4 proc. poszło na seans aż trzy i więcej razy. Produkcja jest pokazywana obecnie jedynie w kinach i nie można jej obejrzeć na żadnej platformie streamingowej ani w serwisie PVOD. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic