„Top Gun: Maverick”. Miles Teller zatruł się paliwem lotniczym podczas prac nad filmem

„Top Gun: Maverick” został ciepło przyjęty przez widzów, co przełożyło się na dobre recenzje i świetny wynik kasowy produkcji. Miles Teller zagrał w filmie Bradleya „Roostera” Broadshawa, syna zmarłego przyjaciela Mavericka, Goose’a. Aktor dla uwiarygodnienia swojej postaci przeszedł trening. Przygotowanie do roli wywołało u niego problemy zdrowotne.

„Top Gun: Maverick”. Miles Teller zatruł się paliwem lotniczym podczas prac nad filmem
Fot.UIP/ Materiały prasowe

Incydent na planie

O pewnym incydencie, który miał miejsce podczas szkolenia poprzedzającego zdjęcia do filmu, Miles Teller opowiedział w telewizyjnym talk-show Setha Meyersa. Dziennikarz poprosił go, by przedstawił widzom anegdotę, którą podzielił się z nim podczas prywatnej rozmowy.

„Wylądowaliśmy i poczułem się niezbyt dobrze. Byłem przegrzany i wszystko zaczęło mnie potwornie swędzieć. Opuściłem więc odrzutowiec i zauważyłem, że byłem cały pokryty pokrzywką” – wspominał Teller. Błyskawiczne poszedł więc do lekarza i zrobił m.in. badanie krwi, a w domu przygotował sobie kojącą kąpiel owsianą. „Kiedy wróciłem do lekarza, by poznać wyniki, okazało się, że we krwi miałem środki opóźniające palność, pestycydy i paliwo lotnicze” – wyznał szokującą ciekawostkę.

Reakcja Toma Cruise`a

„Pomyślałem: »O mój Boże! A po chwili uznałem, że to całkiem fajna informacja. Idę więc następnego dnia na plan, a Tom Cruise mówi: »Jak poszło, Miles? Co znaleźli?« A ja na to: »Cóż, Tom, okazuje się, że mam we krwi paliwo do silników odrzutowych«. Tom bez zastanowienia podsumował to: »Taa, ja się z tym urodziłem, dzieciaku«”. Cruise zna się na samolotach, jak mało kto. Po tym, jak zagrał w pierwszej części „Top Guna”, zrobił licencję pilota samolotowego, a później zdobył uprawnienia na helikopter.

Fani Tellera nie muszą długo czekać na jego kolejny film. 17 czerwca na Netfliksie premierę miał thriller science fiction „Pajęcza głowa”, w którym gra on obok Chrisa Hemswortha. Co więcej, obraz wyreżyserował twórca „Top Gun: Maverick” Joseph Kosinski.

Źródło: PAP Life

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic