Tony Bennett z okazji swoich 95. urodzin wystąpi z Lady Gagą

Słynny amerykański wokalista jazzowy 3 sierpnia skończy 95 lat. Z tej okazji Tony Bennett dwukrotnie zagra koncert z Lady Gagą w Nowy Jorku. Mają to być ich już ostatnie wspólne występy. Do tej pory najważniejszym owocem ich współpracy jest album „Cheek to Cheek” z 2014 r.

Tony Bennett z okazji swoich 95. urodzin wystąpi z Lady Gagą
fot. PAP/ EPA/ALBA VIGARAY

Tony Bennett i Lady Gagy wystąpią 3 i 5 marca w sali koncertowej Radio City Music Hall w nowojorskim Centrum Rockefellera. Zapewne podczas obu koncertów publiczność odśpiewa Bennettowi „Sto lat”, jako że 3 marca przypadają jego 95. urodziny. Wydarzenie reklamowane jest jako ostatnie wspólne koncerty tego niezwykłego duetu. Nie musi to być jednak wcale ich ostatni akord. Według nieoficjalnych doniesień kolejny wspólny album Bennetta i Lady Gagi ukaże się jeszcze w tym roku.

Dalsza działalność muzyczna Bennetta stoi pod znakiem zapytania, jako że zmaga się on z Azheimerem. Tę chorobę zdiagnozowano u niego w 2016 r. Jak przyznaje jego żona, 54-letnia Susan, piosenkarz nie jest do końca świadom konsekwencji, jakie niesie ta nuerologiczna przypadłość.

Po raz pierwszy Bennett i Lady Gaga współpracowali ze sobą w 2011 r., gdy nagrali nową wersję utworu "The Lady Is a Tramp" z repertuaru Franka Sinatry. Znalazła się ona na albumie Bennetta "Duets II". Para, którą dzieli 60 różnicy wieku, tak bardzo się polubiła, że przygotowała cały album ze standardami jazzowymi. Krążek „Cheek to Cheek” miał premierę w 2014 r. i został nagrodzony statuetką Grammy. Później Bennett i Lady Gagy wyruszyli w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie. (PAP Life)