To już pewne! Powstaje prequel "Outlandera". O czym opowie? Tajemnice wyjawia serialowy Jamie

Prace na planie 7. sezonu "Outlandera" idą pełną parą. Choć na kontynuację losów Jamiego, Claire i ich rodziny przyjdzie nam jeszcze poczekać, pojawiła się informacja o prequelu serii. Co wiadomo o nowej produkcji?

To już pewne! Powstaje prequel "Outlandera". O czym opowie? Tajemnice wyjawia serialowy Jamie

Cofamy się do czasów…

Sam Heughan udzielił "Esquire" wywiadu. Aktor zdradził, że nowa produkcja, której fabuła zostanie osadzona przed wydarzeniami z „Outlandera”, będzie opisywała losy rodziców Jamiego:

„Wszystko, co mogę o tym powiedzieć, to że mnie w nim nie ma, ponieważ nie będzie w tym Jamiego! Myślę, że jest to prequel, opowiadający o rodzicach Jamiego, czasach, gdy byli młodzi”.

Możliwe jednak, że zobaczymy „młodszą wersję” męża Claire.

Rodzinny skandal

Fabuła serialu w znacznym stopniu rozwinie historię rodziców głównego bohatera „Outlandera”, którzy znani są w serii jedynie ze wspomnień i opowieści innych postaci. Opowieść o tym, jak Ellen MacKenzie uciekła z domu, by być z Brianem Fraserem, szokowała wielu członków rodziny. Kobieta wyszła za swego ukochanego, a do domu wróciła dopiero wtedy, gdy była już w zaawansowanej ciąży. Nawet, gdyby ród MacKenziech chciał się związkowi sprzeciwić, nie miało to najmniejszego sensu. Wydarzenie z oczywistych powodów rodziło pewne niesnaski między Fraserami i MacKenzie. Warto przypomnieć, że córka Jamiego i Claire nosi imię właśnie po swym dziadku, Brianie.

Na podstawie książki?

Diana Gabaldon, pisarka, która tworzy serię książek, na podstawie których powstaje serial „Outlander”, przyznała, że pisze historię o matce Jamiego.

Można zatem domyślać się, że scenariusz prequela zostanie stworzony na jej bazie.

 

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic