To już koniec "Downton Abbey"? O losach serii mówi aktor wcielający w patriarchę rodu Crawleyów

Niedawno mogliśmy zobaczyć najnowszy film opowiadający o losach Crawleyów, czyli „Downton Abbey: Nowa epoka”. Była to kolejna pełnometrażowa kontynuacja znanego serialu „Downton Abbey”. Zachwyceni widzowie chcą więcej. W sprawie nowych produkcji wypowiedział się jeden z aktorów Hugh Bonneville, czyli serialowy Robert Crawley, Lord Grantham.

To już koniec "Downton Abbey"? O losach serii mówi aktor wcielający w patriarchę rodu Crawleyów
Fot.UiP/Materiały prasowe

W angielskim stylu

"Downton Abbey" brytyjski serial o rodzinie arystokratów, a także ich otoczeniu, służbie. Prezentował życie angielskich wyższych sfer, tradycje. Jak również pokazywał czas przemian, jakie przyniosła dla całego społeczeństwa I połowa XX wieku. To też opowieść o rodzinach, które przeżywały chwile radości, dramaty, stawały przed nowymi wyzwaniami. Produkcja przez lata przypadła do gustu wielu widzom. Nikogo nie dziwi chęć zobaczenia kolejnych kontynuacji, mimo że  takie powstały dwie w formie filmów pełnometrażowych, to fanom serii wciąż jest mało.

Nowe losy rodziny?

W sprawie ewentualnego powstania nowych produkcji „ze świata” „Downton Abbey” wypowiedział się Hugh Bonneville w rozmowie z „The Hollywood Reporter”:

Podejrzewam, że z praktycznego punktu widzenia to już żyje własnym życiem. Sądzę, że to był dobry czas, by zrezygnować. Nie wiem i nie zamierzam zgadywać, co wydarzy się przyszłości, ale przez moment pomyślałem, że właściwie to, czemu nie, róbmy to dalej!  […] Teraz jednak mam poczucie, że to może się skończyć. Ciągle mamy otwartą furtkę [do kontynuacji – przyp. red.], ale myślę, że to dobry moment na zakończenie.

Hugh Bonneville twierdzi, że najnowszy film domknął wszystkie wątki, a kontynuacja nie jest tutaj konieczna.

A co na to Julian Fellowes?

Twórca serii „Downton Abbey” Julian Fellowes mówił natomiast w wywiadzie ze „Sky News”:

Nie znam jednoznacznej odpowiedzi [dotyczącej przyszłości serii – przyp. red.], prawda jest taka, że widzowie chcą więcej i obsada również chce zrobić więcej. Jestem przekonany, że znajdziemy sposób, by stworzyć więcej.

 

Autor:Judyta Nowak - RMF Classic

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic