„The Last of Us”. Serial będzie wierny grze? Twórcy zdradzają szczegóły produkcji

Już w styczniu pojawi się długo oczekiwany serial „The Last of Us”. Nowy zwiastun i materiały dostarczają kolejnych informacji o produkcji. Twórcy zdradzają, na co mogą liczyć widzowie.

„The Last of Us”. Serial będzie wierny grze? Twórcy zdradzają szczegóły produkcji
Fot.HBO Max

Nowych informacji o serialu „The Last of Us” dostarczyła nam impreza branżowa CCXP22 w Brazylii. Wyświetlono na niej nowy zwiastun serialu. Historii Joela (Pedro Pascal) i Ellie (Bella Ramsey) towarzyszy utwór „Take Me On" zespołu A-ha.

Serial stworzyli Neil Druckman, jeden z twórców gry „The Last of Us”, na postawie której powstał serial i Craig Mazin znany widzom HBO z „Czarnobyla”. Opowiedzieli oni, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej produkcji.

Craig Mazin stwierdził:

To historia podróży. Grałem w „The Last of Us” jakieś 12 razy i wiem, jak to się kończy. Kocham podróże i obiecuję, że poświęcimy im zaskakująco dużo czasu. Jeśli graliście w grę, zaręczam Wam, wydarzy się wiele rzeczy, o których nie macie pojęcia i ogromnie Was zaskoczą.

Z kolei Neil Druckman powiedział:

Stworzyliśmy materiał, który nie miał szans znaleźć się w grze. Dlatego zobaczycie, jak postacie zostały rozbudowane. To bardzo interesujące, rozmawialiśmy z ludźmi, którzy oglądali cały sezon, a później zagrali jeszcze raz w grę. Przyznali, że nabrała większej wartości, gdy obejrzeli serial.

Porównano również kadry z gry i ekranowej wersji „The Last of Us”.

Produkcja zadebiutuje na HBO i HBO Max 16 stycznia 2023 roku.

Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic