Jak informuje portal Variety, by umożliwić rejestrację tego przedstawienia, spektakl nie będzie dostępny dla widowni przez kilka dni, tj. od 10 do 14 lutego. „Stranger Things: The First Shadow” powróci do repertuaru 15 lutego. Nie ujawniono jednak, kiedy sztuka zadebiutuje na Netfliksie.
W filmowej wersji spektaklu grają aktorzy znani z Broadwayu, m.in. Louis McCartney jako młody Henry Creel oraz T.R. Knight w roli Victora Creela.
Przedstawienie, które w 2023 roku zadebiutowało na londyńskim West Endzie, a rok temu zagościło na Broadwayu, stanowi dla widzów serialu swoisty prequel. Fabuła została osadzona w 1959 roku w Hawkins w stanie Indiana. Akcja koncentruje się na nastoletnim Henrym Creelu (przyszły Vecna), którego rodzina przeprowadza się do miasteczka w poszukiwaniu nowego życia.
W trakcie piątego sezonu serialu, a szczególnie przed jego finałowym odcinkiem, wielu fanów, snując domysły o jego fabule, odnosiło się właśnie do pewnych wątków zawartych w sztuce. Spośród wszystkich fanowskich teorii, te nie były mylące.
Spektakl odnotował znaczący wzrost popularności krótko po premierze ostatniego sezonu „Stranger Things”. Stał się jednym z najlepiej zarabiających tygodniowo spektakli na Broadwayu, osiągając ostatnio dochód brutto sięgający około 1,4 miliona dolarów. (PAP Life)