Szef HBO nie wyklucza, że będzie drugi sezon „Mare z Easttown”. Ale nie powstanie szybko

Stacja HBO przyzwyczaiła widzów do tego, że ma do zaoferowania wysokie jakościowo produkcje serialowe, o których jest głośno. Ostatnim takim serialem był zakończony niedawno „Mare z Easttown” z Kate Winslet w roli głównej. Ci, którzy liczą na to, że aktorka wróci do roli tytułowej policjantki, muszą uzbroić się w cierpliwość. Według słów szefa HBO, Caseya Bloysa, na obecną chwilę nie ma tematu drugiego sezonu „Mare of Easttown”.

Szef HBO nie wyklucza, że będzie drugi sezon „Mare z Easttown”. Ale nie powstanie szybko
Kate Winslet, "Mare of Easttown" Season 1 (2021) /fot. PAP/Photoshot

W sennym miasteczku Easttown znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. To szok, bo miasto jeszcze nie otrząsnęło się po poprzedniej tragedii - zaginięciu innej nastolatki. Obiema sprawami zajmuje się detektyw Mare Sheehan (w tej roli Kate Winslet). Jej skomplikowane życie rodzinne łączy się z prowadzonymi przez nią sprawami w rodzinnym miasteczku, w którym wszyscy się znają.

„Mare z Easttown” to bezapelacyjny hit stacji HBO, który przez wielu nazywany jest najlepszym serialem trwającego właśnie sezonu. Umiejętnie łączący kryminalną zagadkę z wątkiem obyczajowym, przebojem wdarł się do serc fanów, a jego finałowy odcinek był tak popularny, że doprowadził do zawieszenia aplikacji HBO Max, gdzie można go było zobaczyć za granicą. W Polsce „Mare z Easttown” można oglądać na platformie HBO GO.

Fani produkcji zastanawiają się, co dalej. „Mare z Easttown” to serial limitowany, czyli taki, który opowiada zamkniętą w jednym sezonie historię. Jednak jego popularność rodzi naturalne pytania o kontynuację opowieści. Na łamach „Variety” wypowiedział się na ten temat Bloys. Z jego wypowiedzi wynika, że wszystko zależy od twórcy serialu, Brada Inglesby’ego.

„Jeśli Brad dojdzie do wniosku, że ma do opowiedzenia kolejną historię, która prezentować będzie podobny poziom, to myślę, że wszyscy w HBO bylibyśmy nią zainteresowani. Na obecną chwilę nie ma tej historii. Będziemy więc musieli poczekać i zobaczyć, czy będą w stanie zaproponować coś, co za wszelką cenę chcieliby opowiedzieć. Zwykle zostawiamy w tej gestii wolną rękę twórcom seriali. Póki co nie ma żadnych rozmów na temat tego, jak mógłby wyglądać drugi sezon” – mówi Bloys.

Przypadek „Mare z Easttown” jest podobny do losów innego hitu HBO, serialu „Wielkie kłamstewka”, który też planowany był tylko na jeden sezon. Ale jego popularność sprawiła, że bohaterki powróciły w sezonie numer dwa. Nic przeciwko powrotowi do roli Mare nie ma wcielająca się w nią Kate Winslet. „Bez dwóch zdań chciałabym znów zagrać Mare. Tęsknię za nią. Dziwna sprawa, że po zakończeniu serialu czuję się jak w żałobie. To była wspaniała rola” – powiedziała aktorka portalowi „TVLine”. (PAP Life)