ON AIR
od 18:00 zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Sylvester Stallone zapewnia, że dziś jest zdecydowanie lepszym aktorem niż w młodości

Jeden z najsłynniejszych "mięśniaków" w Hollywood przygotowuje się właśnie do premiery drugiej części "Legionu samobójców", w którym użyczył głosu nowemu bohaterowi, Królowi Rekinowi. Przy okazji wywiadów promujących film, Stallone pokusił się o refleksję nad swoim dorobkiem. W rozmowie z magazynem "Esquire" aktor przyznał, że na początku swojej kariery nie skupiał się zanadto na warsztacie, liczyły się jedynie "zaklepane" role. Ale za to dziś, jak stwierdził skromnie, jest już dużo lepszym aktorem.

Sylvester Stallone zapewnia, że dziś jest zdecydowanie lepszym aktorem niż w młodości
fot.PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

"Jestem w takim wieku, że każdy film traktuję tak, jakby to był mój ostatni strzał. Dlatego staram się skierować go we właściwym kierunku i ciężko nad tym pracować. Nie zawsze tak było" – przyznał w rozmowie z "Esquire" Stallone. To podejście jego zdaniem sprawia, że dziś jest znacznie lepszym aktorem niż wtedy, gdy otrzymał nominację do Oscara za rolę w filmie "Rocky". "Kiedy się starzejesz, stajesz się lepszy. Masz trochę więcej mądrości, możesz odpuścić pewne rzeczy. Może pamięć nieco szwankuje, ale z czasem twoje emocje nabierają większej wagi. Spójrz na moją twarz. Ona żyje. To widać w występach, zmarszczki pozwalają tchnąć nieco więcej powagi w każde wypowiadane słowo. Myślę, że dziś jestem lepszy niż kiedykolwiek, jestem bardziej zrelaksowany, rozumiem jak to działa, nie marnuję swoich możliwości" – zapewnił aktor.

Stallone wyznał też, że dziś, wspominając swoich idoli z początków kariery, stara się być dla młodszych aktorów jak przybrany ojciec. "Kiedy masz 30 czy 40 lat, myślisz, że wiesz wszystko. Ale nic nie wiesz. Wchodzisz na plan i spotykasz faceta, który od 50 lat uprawia ten zawód i to uświadamia ci, jak mało wiesz. Pamiętam, jak pierwszy raz spotkałem Paula Newmana, byłem naprawdę zachwycony. Słuchałem uważnie wszystkiego, co mówił. Gdybym go spotkał, gdy miał 20 lat, pomyślałbym, że to tylko kolejny facet, który ze mną rywalizuje" – dodał Sly.

Pytany o to, czy czegoś w swojej karierze żałuje, Stallone wyznał, że żałuje swojej ignorancji i przekonania, że na pewne rzeczy przyjdzie czas. "Na mojej ścianie wisi kartka z napisem +Drogi panie Stallone, chciałbym pogratulować panu nominacji do Oscara za film +Rocky+. Podpisano, Charlie Chaplin". Nigdy nie spotkałem Charliego Chaplina. Byłem wtedy naprawdę głupi. Byłem młody i myślałem, że na to przyjdzie czas później. Ale sześć miesięcy później Chaplin już nie żył. To jedno z takich wydarzeń, z powodu których chciałbym cofnąć czas" – powiedział odtwórca roli Rambo. (PAP Life)