Informacje

Świętuj 50. rocznicę pierwszego lądowania na Księżycu

Dodano:
Świętuj 50. rocznicę pierwszego lądowania na Księżycu

fot.PAP/Marcin Obara

Mija 50 lat od pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Z tej okazji Centrum Nauki Kopernik przygotowało szereg atrakcji - od wtorkowego podziwiania zaćmienia księżyca po sobotnią potańcówkę na cześć astronautów.

Od pierwszego lądowania człowieka na Księżycu mija właśnie 50 lat, jednak do tej pory - mimo postępu technologicznego - tylko 12 śmiałków stanęło na jego powierzchni.

Do celebrowania rocznicy włącza się stołeczne Centrum Nauki Kopernik, które 12 lipca też miało powód do świętowania. Bowiem właśnie tego dnia tzw. Kopernika odwiedził 9-milionowy gość. Świadczy to o ogromnej popularności miejsca, które w stolicy funkcjonuje od 2010 roku. Oprócz wystaw stałych, CNK stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających i proponuje dodatkowe atrakcje. Najbliższym tego typu wydarzeniem, bo trwającym od wtorku do soboty włącznie, będzie właśnie świętowanie 50. rocznicy lądowania Apollo 11.

"Misja Apollo 11 wystartowała 16 lipca. Tego dnia również sam księżyc zrobi nam super prezent, ponieważ będzie zaćmienie. To będzie ostatnie takie zaćmienie, które będzie tak efektowne. Nie będzie ono co prawda całkowite, ale dosyć spora część księżyca będzie +nadgryziona+. Na niebie będzie można to obserwować około godz. 22., natomiast w Koperniku obserwacje rozpoczną się już od 21." - zapowiada w rozmowie z PAP Life Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy CNK.

Jak dodaje, przez kolejne dni odbywać się będą dodatkowe atrakcje związane właśnie z lotem misji Apollo. "Będą maratony filmowe, będzie koncert, będzie wykład o astronautyce dawniej i dzisiaj, a w sobotę, kiedy to astronauci wylądowali na księżycu - planujemy imprezę. Przez cały dzień funkcjonować będzie wioska księżycowa, a wieczorem księżycowym krokiem rozpoczniemy potańcówkę na cześć astronautów" - wylicza PAP Life Nowicka i zaznacza, że także spacerując Bulwarami Wiślanymi będzie można wziąć udział w aktywnościach.

Tym, którym w dniu tej wyjątkowej rocznicy nie uda się wyjść z domu, kanał National Geographic wyświetli blok programowy poświęcony tematyce lotów kosmicznych. Jego emisja w sobotę od godz. 18:00. (PAP Life)

 • 14:15 John Williams Theme From Jurassic Park
 • 14:22 Edvard Grieg Peer Gynt I suita (3)
 • 14:26 Agnieszka Duczmal, Ottorino Respighi Antiche danze ed arie per liuto, III Suite, Italiana
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic