Informacje

Sukienka Diany, znana z tańca z Travoltą, na aukcji

Dodano:
Sukienka Diany, znana z tańca z Travoltą, na aukcji

fot.PAP/EPA

Kultowa sukienka, którą Lady Diana nosiła podczas tańca z aktorem Johnem Travoltą w Białym Domu, zostanie sprzedana na aukcji 9 grudnia. Informację ogłosił londyński dom aukcyjny Kerry Taylor.

Lady Di miała na sobie granatową, aksamitną suknię z dekoltem i odkrytymi ramionami podczas kolacji, wydanej w 1985 r. przez prezydenta USA Ronalda Reagana w Białym Domu na cześć księcia i księżnej Walii.

Szacowana cena, jaką może osiągnąć suknia, wynosi od 250 tys. do 350 tys. funtów. Suknia została uwieczniona na wielu zdjęciach, na których widać jak księżna tańczy z Johnem Travoltą w rytmie utworu "You Should be Dancing", pochodzącego z filmu "Gorączka sobotniej nocy". Aksamitna suknia pięknie wirowała w tańcu, podkreślali komentatorzy.

Jak przypomina dom aukcyjny, księżna Diana wyraziła "tylko jedno pragnienie podczas podróży do Stanów Zjednoczonych": by mogła zatańczyć z Travoltą. "Tańczyliśmy przez 20 minut, dobrze czuła rytm, byłem w siódmym niebie" - opowiedział Travolta na planie australijskiego talk-show, wspominając tę "bajkową historię". "To był jeden z tych najważniejszych momentów mojego życia, zatem i lat osiemdziesiątych" - mówił aktor w innym wywiadzie.

Taniec z Travoltą urósł do rangi jednego z najbardziej kultowych momentów w życiu Diany - a aksamitna suknia, którą miała na tę okazję, została bardzo dobrze zapamiętana.

Suknia, którą księżna nosiła wiele razy, została stworzona przez angielskiego projektanta Victora Edelsteina. Była już wcześniej sprzedana za 240 tys. funtów podczas poprzedniej aukcji, w 2013 roku.

Dwa inne elementy garderoby, należące do księżnej Diany zostaną również sprzedane na aukcji 9 grudnia: druga niebieska, aksamitna suknia, zaprojektowana przez Katherine Cusack, oraz krótsza sukienka w morskim stylu, którą księżna "nosiła prywatnie", informuje dom aukcyjny.

Księżna Diana, jej towarzysz Dodi Al-Fayed i ich szofer Henri Paul zginęli 31 sierpnia 1997 r. w wypadku samochodowym w tunelu pod mostem Alma w Paryżu. (PAP Life)

 • 13:37 John Williams E.T. - Main Title
 • 13:45 Bing Crosby, Irving Berlin White Christmas
 • 13:48 Varius Manx Hej, ludzie idą święta
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic