Informacje

Studio DC Films rezygnuje z dwóch zapowiedzianych wcześniej projektów

Dodano:
Studio DC Films rezygnuje z dwóch zapowiedzianych wcześniej projektów

Ava Duvernay /fot.PAP/ EPA/ETIENNE LAURENT

Studio DC Films zdecydowało o niewielkiej redukcji swojego filmowo-komiksowego uniwersum. Ofiary tej decyzji to film „New Gods”, który miała wyreżyserować Ava DuVernay oraz spin-off „Aquamana”, czyli film „The Trench”, którego reżyserią miał zająć się James Wan.

„Niektóre z naszych tytułów nie zostaną zrealizowane, w tym filmy New Gods i The Trench. Chcieliśmy podziękować Avie DuVernay, Jamesowi Wanowi, scenarzyście Tomowi Kingowi oraz producentowi Peterowi Safranowi za poświęcony przez nich czas i współpracę w trakcie okresu preprodukcji. Mamy nadzieję, że będziemy pracować razem przy innych produkcjach DC w przyszłości. Gdyby też kiedyś obydwa projekty miały wrócić do realizacji, pozostaną w ich zręcznych rękach” – poinformowano w oświadczeniu studia DC Films.

Decyzja została ogłoszona zaledwie kilka dni po premierze „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera” na platformie streamingowej HBO Max. Oficjalnie zakończyła ona tzw. Snyder-verse, czyli serię filmów opartych na motywach komiksów wydawnictwa DC Comics, których superbohaterami byli m.in. Superman i Batman. Bohaterami rozwijanego od 2018 roku projektu filmu „New Gods” miały być postaci związane z tzw. Czwartym Światem. Jedną z nich był główny złoczyńca „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera”, Darkseid.

Rozczarowania takim finałem nie kryje Ava DuVernay. „Uwielbiałam pisać scenariusz filmu New Gods razem z tobą, Tom” – napisała na Twitterze, odnosząc się do Toma Kinga. „Jestem zmartwiona tym, że saga Bardy, Scotta, Granny, Highfathera i The Furries kończy się w ten sposób. Zanurzenie się w świecie postaci stworzonych przez Jacka Kirby’ego było przygodą życia. Nie można nam tego odebrać w taki sposób” – dodała reżyserka.

Drugi z filmów, z których realizacji zrezygnowano, „The Trench”, miał być horrorem rozgrywającym się w oceanicznych głębinach wypełnionych krwiożerczymi stworzeniami, które można już było zobaczyć w filmie „Aquaman”. Jego scenariusz napisali Noah Gardner i Aidan Fitzgerald.

Zarówno DuVernay jak i Wan dalej związani są z produkcjami na podstawie komiksów DC Comics. DuVernay stworzy młodzieżowy serial superbohaterski „Naomi”, natomiast Wan będzie reżyserem filmu „Aquaman 2”. (PAP Life)

 • 12:45 Ludwig van Beethoven Symphony No.1 in C major Opus 21 (4)
 • 12:51 Bruce Springsteen Streets Of Philadelphia
 • 12:56 Dave Brubeck Unsquare Dance
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic