"Stranger Things". Twórcy serialu zdradzają fabułę 5. sezonu. Poznamy lepiej Drugą Stronę

Już 1 lipca na platformę Netflix trafią finałowe odcinki 4. sezonu „Stranger Things”. Od dawna wiadomo, ze twórcy serialu zdecydowali się na przedłużenie serii. Zakończenie całej historii dzieciaków z Hawkins poznamy wraz z serią 5. A o jej fabule opowiedzieli bracia Duffer.

"Stranger Things". Twórcy serialu zdradzają fabułę 5. sezonu. Poznamy lepiej Drugą Stronę
Fot.Tina Rowden/Netflix

Coś się kończy

W rozmowie z „The Wrap” showrunnerzy opowiedzieli o 5. serii „Stranger Things”. Jak stwierdził Ross Duffer:

Mamy już zarys 5. sezonu i przedstawiliśmy go ludziom z Netfliksa, a oni bardzo dobrze na niego zareagowali. To znaczy, nie ukrywam, było ciężko. To jest koniec tej historii. Widziałem płaczących dyrektorów, oni nigdy wcześniej nie płakali na moich oczach, i to było obłędne.

Zapewne Netflix wzruszył się nie tylko przez historię, w końcu 5. sezon to pożegnanie z popularną i dochodową serią, którą pokochali fani na całym świecie. Przez 7 lat powstawania „Stranger Things” łatwo przywiązać się do bohaterów i ich historii. Ekipę pracującą nad serią i widzów w tym zakresie łączą zapewne te same uczucia.

W poszukiwaniu odpowiedzi

Showrunnerzy w rozmowie z „Variety” stwierdzili, że 5. sezon udzieli widzom wielu odpowiedzi na pytania dotyczące Drugiej Strony. Do tej pory otrzymaliśmy jedynie szczątkowe informacje na jej temat, z czego większość pozostaje raczej w sferze domysłów. Ross Duffer powiedział:

Jedyną rzeczą, której nie poruszyliśmy się do końca w drugiej części [4 sezonu serii – przyp. red.] jest mitologia Drugiej Strony. Owszem, zostawiamy wskazówki na ten temat i jestem pewny, że ktoś na portalu Reddit będzie w stanie poskładać te wszystkie wątki. Jednak wiele z tych odpowiedzi dotyczących Drugiej Strony będzie tak naprawdę tym, na czym oprze się 5. sezon.

Liczne teorie

Na temat Drugiej Strony powstało wiele teorii, stworzonych przez fanów, aktorów, jak również wypowiadanych ustami bohaterów serialu.

Dustin (Gaten Matarazzo) mówił, że Vecna jest generałem służącym Łupieżcy Umysłów. Will (Noah Schnapp) w poprzednich sezonach tłumaczył kwestię połączenia ofiar z potworem. Odkryto również liczne przejścia na Drugą Stronę w Hawkins. Skoro to przerażające miejsce jest swego rodzaju alternatywną wersją amerykańskiego miasteczka, a Billy (Dacre Montgomery) widział swego sobowtóra z Drugiej Strony w 3. sezonie, można zastanawiać się, czy bohaterowie nie zobaczą swych złych wersji w kolejnych odcinkach.

Jedna z teorii odnosi się do Jedenastki, to dziewczyna miała stworzyć mroczny świat, zaprzeczyła temu jednak aktorka wcielająca się w bohaterkę, czyli Millie Bobby Brown.

Premiera 5. sezonu

Bracia Duffer ogłosili również, że 5. sezon zobaczymy za mniej niż trzy lata. Twórcy zapewniają, że widzów ponownie czeka przeskok czasowy.

Finałowe odcinki 4. sezonu "Stranger Things" pojawią się na Netfliksie już 1 lipca. Jak zapowiadali aktorzy i twórcy serialu, przyjdzie nam się pożegnać z pewnymi bohaterami. Nie wszyscy przeżyją.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic