Steve zginie w finale 4. sezonu „Stranger Things”? Serialowa Nancy opowiada, z kim skończy jej bohaterka

Finał 4. sezonu „Stranger Things” zbliża się wielkimi krokami, wręcz można powiedzieć, że trwa właśnie niecierpliwe odliczanie. W końcu odcinki trafią na platformę „Netflix” już 1 lipca. Z pewnością ktoś zginie i… wszystko wskazuje na to, że będzie to Steve?

Steve zginie w finale 4. sezonu „Stranger Things”? Serialowa Nancy opowiada, z kim skończy jej bohaterka
Fot.Netflix/Materiały prasowe

Ratujcie Steve`a!

Nie od dziś wiadomo, że w tym sezonie znów zobaczymy śmierć bohatera lub bohaterów, ciągle pojawiają się nowi potencjalni kandydaci na pożegnanie się z serialowym życiem. W oczach fanów szczególnie zagrożony wydaje się być… Steve`a.

Przez lata bohater przeszedł najbardziej spektakularną przemianę i podbił serca widzów. Początkowo szkolna gwiazda, przekonana o swojej świetności stała się wiernym przyjacielem, człowiekiem odważnym, który nigdy nie porzuci towarzyszy w potrzebie i dla nich jest w stanie zaryzykować naprawdę wiele.

 

Budzi niepokój

W social mediach Netfliksa pojawiła się fotografia, na której zobaczyć możemy tablicę z napisem  "Chrońcie Steve'a". Widnieje również tekst "Za wszelką cenę!!!".

Zastanawiające jest również, czy fakt, że chłopak został pogryziony przez potwory z Drugiej Strony, będzie miał wpływ na jego szanse na przeżycie.

Na czym stoimy?

Pod koniec 7. odcinka 4. sezonu bohaterowie po raz kolejny się rozdzielili. Robin (Maya Hawke), Nancy (Natalia Dyer). Eddie (Joseph Quinn) i Steve (Joe Keery) zostawiają młodszych i próbują zbadać przejście na Drugą Stronę, znajdujące się na dnie jeziora. Harrington siłą zaciągnięty do "mrocznego Hawkins" prawie ginie rozszarpany przez „zmutowane nietoperze”, w ostatniej chwili zostaje uratowany przez przyjaciół. Następnie grupa eksploruje „alternatywne” Hawkins.

Udaje się odnaleźć wyjście, nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Gdy Nancy i Steve mają przedostać się do Dustina (Gaten Matarazzo) i reszty paczki, okazuje się, że dziewczynę zaatakował Vecna (Jamie Campbell Bower), szanse na przeżycie maleją do zera, ale w końcu Max udało się wyrwać z łap potwora. Fotografie promujące finał sezonu potwierdziły jednak, że Steve i Nancy uciekli z Drugiej Strony.

Kogo wybierze Nancy?

A jak już jesteśmy w temacie Steve`a, naprawdę nietrudno zauważyć, pewną specyficzną prawidłowość. Nancy, z którą bohater był związany na początku serialu i w zasadzie w części sezonu 2. , kiedy to obiektem jej westchnień stał się Jonathan, wciąż kocha Steve`a. Druga seria była okresem, gdy siostra Mike`a nie mogła się zdecydować, którego z chłopaków wybrać. Postawiła jednak na brata Willa. Steve znacząco zmienił się od tamtego czasu i widać, a przynajmniej sugerują to obecnie pozostali bohaterowie, że Harrington wciąż darzy Nancy uczuciem. I możliwe, że nie jest ono jednostronne, w końcu dziewczyna zaczyna wątpić w relacje z Jonathanem.  

W kontekście ostatnich serialowych wydarzeń widzowie zadają sobie pytanie, kogo tak naprawdę kocha Nancy. Czy wróci do Steve`a? W rozmowie z „Variety” Natalia Dyer nawiązała do relacji bohaterów:

Myślę, że to bardzo miłe, że Nancy i Steve wrócili do siebie po tak wielu latach dorastania […]. Tych dwoje naprawdę się o siebie troszczy, dlatego to urocze, że znów możemy zobaczyć ich razem. […]

Dla Nancy chciałabym jednak czegoś, co ma głębszy sens, nie chce, by z kimś skończyła, bo jest takie poczucie, że tak właśnie być powinno. Myślę, że ona ma naprawdę, szczególnie teraz, dużo innych rzeczy na głowie.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic