"Squid Game". Twórca serialu ujawnia kolejne informacje na temat fabuły 2. sezonu. Skupił się na głównym bohaterze

Chyba początkowo nikt nie spodziewał się, że „Squid Game” osiągnie tak ogromny sukces. Koreański serial bił na Netflixie kolejne rekordy popularności. Nic zatem dziwnego, iż po pewnym okresie oczekiwania ogłoszono, że w istocie powstanie kolejny sezon produkcji.

"Squid Game". Twórca serialu ujawnia kolejne informacje na temat fabuły 2. sezonu. Skupił się na głównym bohaterze
Fot.Netflix/Materiały prasowe

Zaskoczenie

Twórca serialu, Hwang Dong-hyuk przez wiele lat „tułał się” ze swoim projektem i ten wreszcie został zrealizowany. Historia o morderczych grach i próbie zachowania bądź wyzbycia się człowieczeństwa przypadła widzom do gustu.

„Squid Game” był krwawy i brutalny, ale niósł za sobą ogromny „ładunek” filozoficzno – moralny. Pierwszy sezon zakończył się w sposób, który od razu sugerował konieczność powstania kontynuacji. Otwarty finał i wiele niedokończonych wątków – my, widzowie pragniemy na nie odpowiedzi.

Bohater na wojennej ścieżce

Hwang Dong-hyuk w rozmowie z „Los Angeles Times" opowiedział o fabule kolejnego sezonu „Squid Game”:

To będzie największe wyzwanie drugiego sezonu. On [Gi-hun, zwycięzca gry – przyp. red.] swój wątek rozpocznie w tym miejscu, w którym zostawiliśmy go w finale pierwszej serii. […] Nie zdradzając szczegółów, odniesiemy się do kwestii, którą Gi-hun wypowiada w ostatnim odcinku – „Nie jestem koniem i jestem naprawdę ciekawy, kto nam zrobił”. Teraz będzie czas na opowieść o drodze Gi-huna i o tym, jak bohater udowadnia, że w istocie nie jesteśmy końmi, bo wszyscy jesteśmy ludźmi. Ten sezon będzie także o tym, że wszyscy w sercu nosimy dobro, które stanowi esencję człowieczeństwa.

Pokrzepiające jest to, że twórca serialu będzie próbował odpowiedzieć na pytania widzów, których namnożyło się po finale pierwszego sezonu.

Ofiara atakuje

Gi-hun pod koniec pierwszego sezonu rezygnuje ze spotkania z córką i wykonuje telefon do przedstawicieli tajemniczej organizacji. To ona zgotowała ludziom piekło i skazała ich na śmierć. Dla niektórych życie ludzkie, zabijanie jest tylko formą zabawy. Im Gi-hun wypowie wojnę. Wydarzenia w serialu sugerowały również, że podobne gry mają miejsce w innych krajach, a za wszystko odpowiadają bogacze świata.

Powrót znanej postaci

Lee Jung-jae wcielający się w Gi-huna nadal czeka na scenariusz, jego postać z pewnością ponownie zobaczymy na ekranie. Hwang Dong-hyuk przyznał także, że w nowym sezonie zobaczymy nowe postacie i jeszcze więcej gier. Powstało wiele teorii na temat postaci z serialu. Jedna z nich sugeruje, że Sae-byeok w istocie przeżyła. Twórca „Squid Game” najwidoczniej jej nie podziela, ale wspominał, że aktorka wcielająca się w tę postać powróci, ale jako siostra bliźniaczka zmarłej bohaterki.

Premiera nowych odcinków

W jaki sposób Gu-hun spróbuje pokonać swoich wrogów? Co stało się z Joon-ho Hwangiem, policjantem szukającym swego brata, którym okazał się być Lider? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznamy wraz z nowymi odcinkami.

Hwang Dong-Hyuk zapowiadał wcześniej, że na premierę drugiego sezon "Squid Game" musimy poczekać do 2024 roku.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic