Informacje

Śniadanie z Gwyneth Paltrow...

Dodano:
Śniadanie z Gwyneth Paltrow...

fot. PAP/EPA

Zdrowe smoothie, pudding z czarnego ryżu z mango albo dal ze smażoną botwinką - oto, co na śniadanie jada Gwyneth Paltrow. W swojej najnowszej książce amerykańska aktorka zdradza też, że lubi "oczyszczać" przepisy kulinarne...

Gwyneth Paltrow jest nie tylko amerykańską aktorką i byłą żoną lidera zespołu Coldplay, Chrisa Martina oraz matką jego dwojga dzieci, Apple i Mosesa. Paltrow jest też propagatorką zdrowego stylu życia, w tym - diety. Co dalej za tym idzie, jest też autorką kilku książek na ten temat. W najnowszej z nich "Czysty talerz: Jedz zdrowiej" przekonuje, że zdrowe i pyszne nie wykluczają się nawzajem.

"Wyzwanie polegające na oczyszczeniu przepisu kulinarnego jest dla mnie pociągające bez względu na to, czy eksperymentuję w domu, próbując uzyskać coś przypominającego fast foody, do których moja rodzina ma słabość, czy też w kuchni testowej Goop, dodając coś od siebie do smażonych skrzydełek kurczaka Johna Legenda. Mam nadzieję, że dostrzeżecie trochę tego wszystkiego - zdrowia, pyszności i dobrej zabawy - w każdym z poniższych przepisów" - pisze we wstępie Paltrow.

A jak początek, to i śniadanie. Aktorka zauważa, że to złożone z bułeczek, czekoladowych croissantów i świeżych soków to tylko bomba cukru i pustych kalorii, która dodaje energii jedynie początkowo... "Potem czujemy się rozbici i już przed dziesiątą rano musimy się zregenerować. Niekoniecznie jest to najlepszy sposób na regularne rozpoczynanie dnia" - dodaje autorka.

I tak, dla osób takich jak Paltrow, czyli lubiących zjeść nie tylko zdrowo, ale i smacznie, takie typowe śniadanie nie jest ani atrakcyjne, ani sycące. Dlatego w tygodniu aktorka woli przygotowywać - łatwe do zrobienia i ubogie w cukier - smoothie. Jednak, jak sama zauważa, nie zawsze da się tym najeść... Dlatego, chcąc przygotować coś naprawdę sycącego, zazwyczaj w weekendy stawia na rodzinny brunch - wówczas wybiera dania, po których człowiek czuje się najedzony aż do obiadu.

"Przy odpowiednim planowaniu (i zaopatrzeniu spiżarni w kilka zasadniczych składników) szybkie i pożywne śniadanie, takie jak pudding z czarnego ryżu z mango, czekoladowo-mleczny pudding z nasion chia czy dal ze smażoną botwinką jest na wyciągnięcie ręki" - kwituje Paltrow. (PAP Life)

 • 05:30 Luciano Pavarotti, Placido Domingo, José Carreras, Eduardo di Capua O sole mio
 • 05:33 Igor Strawiński Pulcinella (Overture)
 • 05:35 Joshua Bell, Jan Sebastian Bach III Suita orkiestrowa D-dur (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 293, Sunday, 20 October 2019
 • 1
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic