Serial o Percym Jacksonie i greckich bogach już powstaje. Poznajcie jego obsadę!

Od dawna pojawiają się informacje, że powstanie od wielu lat wyczekiwana adaptacja książek Ricka Riordana. Serial o Percym Jacksonie i jego przygodach w świecie greckich bóstw stworzy Disney+. Wiadomo, kto zagra głównych bohaterów.

Serial o Percym Jacksonie i greckich bogach już powstaje. Poznajcie jego obsadę!

Przygody nastolatków w świecie greckich bogów

Książki Riordana wchodzące w skład serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” łączą w sobie opowieści o greckich bogach, życiu współczesnych nastolatków i  oczywiście dużo przygody i humoru. Jednak nie obędzie się bez bólu, śmierci, intryg i walki. Jednym z głównych bohaterów serii jest Perseusz „Percy” Jackson. Chłopak wydaje się na pozór całkiem zwyczajny, poza tym, że ma ogromną słabość do wody. Percy skrywa pewną tajemnicę, jego biologicznym ojcem jest nie kto inny jak Posejdon, tak dokładnie ten bóg z greckiej mitologii. Na dodatek okazuje się, że bogowie z „wielkiej trójki” – Zeus, Posejdon, Hades ustalili wiele lat wcześniej, że nie będą posiadać potomstwa spłodzonego z ludźmi. Ojciec Jacksona złamał obietnicę. Ale czy tylko on? Chłopak zostaje zaatakowany, jego matka porwana, a on sam szuka schronienia w obozie dla herosów, gdzie przebywają podobne jemu dzieci pochodzące ze związków bogów i śmiertelników. Tutaj Percy pozna wielu przyjaciół, ale i wrogów.

To on został Percym

Informacja o powstaniu nowego serialu opowiadającego o losach Percy`ego Jacksona pojawiła się w maju 2020 roku. To jednak nie pierwsza adaptacja prozy Ricka Riordana, wcześniej powstały dwa pełnometrażowe filmy o tym bohaterze, wówczas wcielał się w niego Logan Lerman.

W kwietniu 2022 roku autor serii oznajmił, że Percy`ego w nowym serialu zagra Walker Scobell.

Riordan napisał, że aktor jest wielkim fanem książkowej serii.

To było dla mnie oczywiste, tak jak i dla reszty ekipy, że Walker stanowi doskonałe połączenie komedii, słodyczy, nastolatkowości, buntowniczości i heroizmu, które idealnie pasowały do Percy`ego Jacksona.

Wielkie trio

Z kolei Leah Sava Jeffries zagra kolejną główną bohaterkę, czyli Annabeth Chase. Dziewczyna jest córką bogini Ateny. Autor książek opisywał aktorkę i postać w ten sposób:

Jest dokładne taka sama, jaką wyobraziłem sobie w książkach: mądra, silna i odważna, prawdziwa córka Ateny. Nie ma cierpliwości dla głupców […].

Jak to w książkach bywa i w „Bogach olimpijskich” mamy trio, a jego członkiem jest także Grover Underwood.

Aryan Simhadri wcieli się w postać tego zabawnego i uroczego satyra. Autor książek pisał:

W trakcie przesłuchań do roli Grovera Underwooda, Aryan podbił nasze serca. Sprawił, że zacząłem się śmiać na cały głos. Ma w sobie mieszankę słodkości, humoru i wewnętrzną wytrzymałość, idealną dla naszego ulubionego satyra.

Pozostali, ale także bardzo ważni

Virginia Kull zagra Sally Jackson, mamę Percy`ego, kobietę troskliwą, która całe życie robiła wszystko, aby go chronić.

Timm Sharp wcieli się w Gabe`a Ugliano, ojczyma głównego bohatera i jednego z pomniejszych antagonistów serii. To człowiek samolubny i zuchwały. Towarzyszy mu pewien nieznośny zapach, który w efekcie pomoże Percy`emu.

Glynn Turman pojawi się na ekranie jako Pan Brunner / Chiron. To centaur, który sprawuje pieczę nad młodymi herosami i szkoli ich w obozie dla półbogów.

Jason Mantzoukas zagra Pana D / Dionizosa.Ta postać to nieco irytujący typ, dyrektor Obozu Herosów. Bóg wina został wygnany z Olimpu. Bardzo często myli imiona swoich podopiecznych.  

Dior Goodjohn zagra Clarisse LaRue. Dziewczyna jest córką Aresa, to dobra i oddana przyjaciółka, uwielbia rywalizować. Na początku zamierzała głównie dokuczać Percy`emu, zmieniła jednak zdanie i zaprzyjaźnili się.

Charlie Bushnell wcieli się w Luke`a Castellana. Jest on synem Hermesa, z którym nie ma dobrego kontaktu, jak zresztą większość młodych półbogów. Luke jest mistrzem miecza, od lat przyjaźni się z Annabeth, a także z Percym. Chociaż na początku wydaje się idealny, to stwierdzenie „pozory mylą”, świetnie go opisuje.

Prace na planie rozpoczęły się w czerwcu 2022 roku.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic