Serial „Willow”. Powracają znani bohaterowie. Czy swą rolę powtórzy Val Kilmer?

Niebawem na platformie Disney+ zadebiutuje serial „Willow”, to kontynuacja filmu fantasy wytwórni George`a Lucasa o tym samym tytule z 1988 roku. W rolach Willow i Sorshy ponownie zobaczymy Warwicka Davisa i Joanne Whaley. Czy powróci bohater, w którego wcielał się Val Kilmer?

Serial „Willow”. Powracają znani bohaterowie. Czy swą rolę powtórzy Val Kilmer?
Fot.Disney/Materiały prasowe

Fabuła filmu z 1988 roku

Aspirujący do tego, by zostać czarodziejem, Willow, grany przez Warwicka Davisa, znajduje niemowlę, Elorę, dziewczynka ma doprowadzić do upadku złej królowej Bavmordy, która gnębi krainę Andowyne. W obronie dziecka staje także nietuzinkowy wojownik Madmartigan (Val Kilmer) oraz Sorsha (Joanne Whaley),prywatnie córka Bavmordy, która na początku jest czarnym charakterem, ale przechodzi na stronę dobra. Pod koniec filmu zło zostaje pokonane, a Madmartigan i Sorsha, których połączyło uczucie, postanawiają wspólnie wychować Elorę. Z kolei Willow jako czarodziej i bohater wraca do swej rodziny.

Przygody ciąg dalszy

Akcja serialu rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach z filmu „Willow”. Zło znów atakuje. Syn królowej Tir Asleen Sorshy, książę Airk (Dempsey Bryk), zostaje porwany. Córka władczyni, księżniczka Kit (Ruby Cruz) musi wyruszyć w podróż, by ocalić brata. W tym celu sformuje niecodzienną drużynę bohaterów. Jednak będą oni potrzebowali wsparcia, a pomocy udzielić im może tylko czarodziej Willow.

Fot.Disney

A co z Elorą?

Gdzie w nowej historii miejsce dla Elory? W końcu ona też była córką Sorshy. Na temat dziewczyny pojawiały się liczne teorie. Według jednej z nich, księżniczka Kit i Elora to ta sama osoba. Informację zdają się potwierdzać wypowiedzi Jona Kasdana, producenta serialu. Według niego bohaterka nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, kim jest i jakie czeka ją przeznaczenie.

To było wielkie wyzwanie, bo Elora Danan, to ktoś, o kim myślę, odkąd skończyłem 8 lat. Zastanawiałem się, co mogło przydarzyć się tej dziewczynie. Jak poradziła sobie z odpowiedzialnością, którą ją obarczono i co to wszystko znaczy. A ponieważ chciałem opowiedzieć historię od początku, sądziłem, że najlepiej rozpocząć od momentu, w którym Elora jeszcze nic nie wie i będzie musiała odkryć, iż jest osobą dysponującą niesamowitą mocą. Teraz zdobędzie do niej dostęp, później musi nauczyć się kontroli. I ten kształt historii pozwoli nam podążać za oryginalnym filmem.

W produkcji z 1988 roku Elora była niemowlęciem, nic więc dziwnego, że serial pozwoli na ukształtowanie jej postaci na nowo. Tożsamość dziewczyny wciąż pozostaje tajemnicą i nawet ona sama nie zdaje sobie sprawy, kim jest naprawdę.

Fot.Disney

Powrót bohatera?

Zastanawiające jest także, jak zostanie poprowadzony wątek Madmartigan. To niezwykle ważna postać w życiu Sorshy, Kit i Airka. Val Kilmer nie mógł ponownie wystąpić w roli bohatera, nie pozwolił mu na to stan zdrowia, aktor zmaga się z chorobą nowotworową. Twórcy zapewniają, że bohater nie zostanie zapomniany, a jeśli Kilmer będzie mógł zagrać w kolejnym sezonie, to z pewnością powróci do roli czarującego Madmartigana.

Pierwszy sezon serialu „Willow” liczy 8 odcinków. Premiera produkcji już 30 listopada na platformie Disney+.

Judyta Nowak - RMF Classic

 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic