Scena usunięta z Harry'ego Pottera stawia Draco Malfoya w zupełnie nowym świetle. Zobaczcie sami! [WIDEO]

Seria o Harrym Potterze zdobyła popularność na całym świecie. Czytelnicy i widzowie pokochali jej bohaterów zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Jedna ze scen, która została usunięta z filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci II", pokazuje zupełnie nowe oblicze Draco Malfoya.

Scena usunięta z Harry'ego Pottera stawia Draco Malfoya w zupełnie nowym świetle. Zobaczcie sami! [WIDEO]
Fot.HBO Max/Materiały prasowe

Ze szkodą dla historii

Filmy mają ograniczony czas trwania, naturalne jest zatem, że twórcy przed pokazaniem widzom ostatecznej wersji obrazu, wielokrotnie usuwają i dodają kolejne sceny. Z reguły jednak na tym zabiegu tracą bohaterowie i cała historia. Tak było w przypadku filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci II" i postaci Draco Malfoya. Był w serii jednym z czarnych charakterów, szkolnym przeciwnikiem tytułowego bohatera. Pochodził z bogatej rodziny powiązanej z Voldemortem. Chociaż przedstawia się go głównie jako bohatera negatywnego, to zyskał on wielu fanów. Okazuje się jednak, że jedna ze scen, którą usunięto z filmu, znacząco zmienia ocenę tej postaci. Jaki zatem naprawdę był Malfoy?

Zmieniona scena

W scenie, która została usunięta z "Insygniów Śmierci", postać Draco Malfoya jednoznacznie została zrehabilitowana. I choć finalnie fragment nie trafił do filmu, możemy zobaczyć go na serwisie YouTube. Na nagraniu widzimy, jak tuż po przemówieniu wygłoszonym przez Neville'a Longbottoma, młody Malfoy biegnie do Harry'ego i podaje mu jego różdżkę. Wiadomo, że chłopak pod koniec przeszedł na stronę dobra.

Postać wewnętrznie rozdarta

Usuwanie scen, czy nieuwzględnienie ich w scenariuszu bardzo często wpływa na sposób, w jaki postrzegamy bohaterów. W trakcie trwania serii wielokrotnie widzimy momenty, w których Malfoy przeżywa rozterki dotyczące dokonywanych wyborów. Przez naciski ze strony krewnych i działania ojca Lucjusza, mimo własnych oporów i strachu, Draco został Śmierciożercą, wybierając zło. A warto przypomnieć, że w "Księciu Półkrwi" ewidentnie nie chciał zabić Dumbledore'a. Zmuszał go do tego Voldemort. W decydującej chwili Malfoy sprzeciwia się rozkazowi.

Dalsze losy bohatera

W książce, zasadniczo w scenariuszu do sztuki „Harry Potter i przeklęte dziecko" poznajemy dalsze losy Malfoya. Draco założył rodzinę i odciął się od rodzinnych ideałów. Choć jego dorosłe życie wydawało się stabilne i szczęśliwe, to zostało naznaczone tragedią i śmiercią ukochanej żony. Mimo to starał się nie zboczyć z obranej ścieżki dobra.

Warto jednak dodać, że „Przeklęte dziecko" wywołuje wśród fanów serii liczne kontrowersje, przede wszystkim z uwagi na elementy fabuły sprzeczne z główną serią o Harrym Potterze. Wiele osób uważa, że książka nie należy do kanonu.

Nie tylko Draco

Malfoy nigdy nie był postacią jednoznacznie dobrą czy złą. Twórcy filmów nie poświęcili czasu na pokazanie jego przemiany. Ale takich sytuacji w serii o „Harrym Potterze” było znacznie więcej. W końcu zdecydowano się na usunięcie z ostatecznej wersji filmu momentu, w którym Harry godzi się ze swoim kuzynem Dudley`em. A było to niezwykle ważne wydarzenie w kontekście całej serii.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic