Saoirse Ronan zagra główną rolę w nowym filmie Steve’a McQueena

Czterokrotnie nominowana do Oscara Saoirse Ronan („Małe kobietki”) zagra w nowym filmie Steve’a McQueena („Zniewolony. 12 Years a Slave”) zatytułowanym „Blitz”. Produkcja powstaje dla Apple Original Films, a jej akcja rozgrywać się będzie w trakcie II wojny światowej.

Saoirse Ronan zagra główną rolę w nowym filmie Steve’a McQueena
Saoirse Ronan /fot.PAP/ EPA/DAVID SWANSON

Zdjęcia do filmu „Blitz” mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jego akcja rozgrywać się będzie w Londynie podczas niemieckich nalotów na Wielką Brytanię, które miały miejsce od września 1940 do maja 1941 roku. Ma to być opowieść o zwykłych Londyńczykach i o tym, jak radzili sobie w tym czasie. Jak informuje portal „Deadline”, McQueen nie tylko wyreżyseruje film „Blitz”, ale też napisał do niego scenariusz oraz będzie jednym z jego producentów.

„Blitz” będzie kolejną głośną produkcją, jaka trafi do biblioteki platformy streamingowej Apple TV+. To właśnie film tej platformy, „CODA”, został w tym roku nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu 2021 roku. Wśród innych głośnych produkcji czekających na premierę na platformie Apple TV+ jest m.in. nowe dzieło Martina Scorsese „Killers of the Flowers Moon”.

Dla Steve’a McQueena wyreżyserowanie „Blitz” będzie powrotem do filmu fabularnego po kilkuletniej przerwie. Po „Wdowach” z 2018 roku, McQueen nakręcił serialową antologię zatytułowaną „Mały topór”, a potem wyprodukował też trzy dokumenty podejmujące temat walki z rasizmem w Wielkiej Brytanii. Był także ich współreżyserem.

Saoirse Ronan można aktualnie oglądać na ekranach polskich kin w komedii kryminalnej „Patrz jak kręcą”. Aktorka ukończyła już też zdjęcia do thrillera science-fiction „Foe” w reżyserii Gartha Davisa („Lion. Droga do domu”). Obecnie gwiazda pracuje na planie filmu „The Outrun” Nory Fingscheidt („Niewybaczalne”). (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic