Informacje

Samuel L. Jackson zagra w serialu dokumentalnym o niewolnictwie i o swojej rodzinie

Dodano:
Samuel L. Jackson zagra w serialu dokumentalnym o niewolnictwie i o swojej rodzinie

fot.PAP/ EPA/DANIEL DAL ZENNARO

14 września na antenie kanału Epix zadebiutuje sześcioodcinkowy serial dokumentalny „Enslaved”. Ma on rzucić nowe światło na historię czterystu lat niewolnictwa i handlu żywym towarem pomiędzy Afryką, a Nowym Światem. Pierwotnie serial miał zadebiutować latem tego roku. „Enslaved” to amerykańsko-kanadyjska produkcja, którą od 18 października będą mogli też zobaczyć widzowie kanadyjskiej stacji CBC.

Każdy z odcinków będzie prezentował trzy oddzielne historie. Jedną z nich będzie historia przodków Samuela L. Jacksona. Dzięki testom DNA udało się ustalić plemię, z którego pochodzi rodzina znanego aktora. Jackson wyruszy w osobistą podróż ze Stanów aż do Gabonu, gdzie zamieszkuje plemię Benga. Pomoże też w poszukiwaniach zatopionego statku do przewozu niewolników. W tym historycznym śledztwie pomogą mu dziennikarze Simcha Jacobovici i Afua Hirsch.

Zdaniem Afuy Hirsch to najbardziej wszechstronny projekt dotyczący transatlantyckiego handlu niewolnikami. W opublikowanym wcześniej wywiadzie z portalem „Variety”, historyczka zauważyła też, jak duże znaczenie ma udział w projekcie Samuela L. Jacksona.

„Udział Samuela L. Jacksona automatycznie sprawia, że serial trafi do zupełnie nowej grupy odbiorców. Młodych ludzi zaznajomionych z jego obszerną filmografią. Nie tylko zresztą to. Jest tutaj przygodowy element archeologii, a my zagłębiamy się w rozwiązanie interesującej zagadki. Robimy to przez sprawne opowiadanie historii i podróże. To bardzo ważny projekt, bo dotyczy historii, z którą związany jest każdy. Świat, jaki znamy i w jakim żyjemy, nie istniałby, gdyby nie ta historia. Nie ma Brytyjczyka, Amerykanina, Południowoafrykańczyka czy Afrykańczyka, którego by nie dotyczyła” – mówi Hirsch.

„Enslaved” to jeden z wielu projektów, z jakimi związany jest Samuel L. Jackson. Na premierę czeka już film „Spirala: Nowy rozdział serii Piła” z jego udziałem. Miał zadebiutować w kinach wcześniej, ale premierę opóźniła pandemia COVID-19. Aktualnie trwają też prace postprodukcyjne nad kontynuacją hitu „Bodyguard Zawodowiec” z 2017 roku. (PAP Life)

 • 22:29 Pat Metheny North
 • 22:34 Seong-Jin Cho, Claude Debussy Passepied
 • 22:38 Jan Sebastian Bach Orchestral Suite No.2 in B minor BWV.1067 (5)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic