Ryan Gosling zagra Kena w "Barbie"?

Gwiazdor „La La Land” finalizuje właśnie negocjacje z twórcami nadchodzącego filmu o najsłynniejszej lalce świata. Choć rolę Kena zaproponowano Goslingowi jeszcze latem, aktor odmówił ze względu na zbyt napięty harmonogram. W tytułowej roli zobaczymy Margot Robbie, a za kamerą stanie twórczyni „Małych kobietek” i „Lady Bird”, Greta Gerwig.

Ryan Gosling zagra Kena w "Barbie"?
fot.PAP/EPA

„Barbie” to obecnie jedna z najbardziej wyczekiwanych filmowych premier. Plany realizacji obrazu potwierdzono już w 2019 roku, jednak do tej pory szczegóły fabuły pozostają owiane tajemnicą. Pewne jest to, że w tytułowej roli zobaczymy Margot Robbie, gwiazdę takich produkcji, jak „Wilk z Wall Street”, „Legion samobójców”, „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” czy „Pewnego razu… w Hollywood”. Komentując otrzymanie angażu do filmu poświęconego najsłynniejszej lalce świata australijska piękność powiedziała, że czuje się „zaszczycona mogąc współtworzyć obraz, który będzie miał pozytywny wpływ na młodych odbiorców z całego świata”.

W wywiadzie udzielonym latem magazynowi „Vogue” aktorka przyznała, że czuje dużą presję w związku z wizją wcielenia się w tak kultową postać. I dodała, że widzów najpewniej zaskoczy sposób, w jaki opowiedziana zostanie historia Barbie. Wszystko za sprawą feministycznego podejścia, z jakiego słynie reżyserka produkcji, Greta Gerwig, która ma na koncie takie tytuły, jak „Lady Bird” i „Małe kobietki”. „Słysząc „Barbie” ludzie zwykle reagują: „Doskonale wiem, czego się spodziewać”. Ale kiedy dowiadują się, że film nakręci Greta Gerwig, która napisze też scenariusz, mówią: „Cóż, chyba jednak nie wiem”. Ten film z całą pewnością nie będzie tym, czego wszyscy się spodziewają” – wyjawiła Robbie.

Kilka tygodni temu ujawniono, że zdjęcia ruszą na początku przyszłego roku w Londynie. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, kto najprawdopodobniej wystąpi u boku Robbie wcielając się w postać Kena. Jak donosi serwis „Deadline”, angaż może otrzymać dwukrotnie nominowany do Oscara Ryan Gosling. Gwiazdor „Pamiętnika”, „Drive” i „La La Land” finalizuje właśnie negocjacje z twórcami produkcji. Choć rolę Kena zaproponowano Goslingowi jeszcze latem, aktor odmówił ze względu na zbyt napięty harmonogram. Gdy jasnym się stało, że zdjęcia do filmu ruszą z opóźnieniem, angaż Kanadyjczyka znów stał się realny. Na premierę obrazu przyjdzie nam jednak trochę poczekać. „Barbie” ma bowiem trafić na ekrany kin dopiero w 2023 roku. (PAP Life)