ON AIR
od 18:00 zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Ruszyła oficjalna strona internetowa filmu „Matrix Zmartwychwstania”

Już w czwartek 9 września spodziewana jest premiera zwiastuna filmu „Matrix Zmartwychwstania”. W oczekiwaniu na trailer fani czwartej części „Matriksa” mogą zobaczyć pierwsze migawki z tej bardzo oczekiwanej produkcji. Udostępniona została oficjalna strona internetowa filmu WhatIsTheMatrix.com.

Ruszyła oficjalna strona internetowa filmu „Matrix Zmartwychwstania”

Po wejściu na oficjalną stronę filmu „Matrix Zmartwychwstania” odwiedzający mogą wybrać jedną z dwóch tabletek - czerwoną lub niebieską. To oczywiście nawiązanie do pierwszej części filmu, w której podobnego wyboru musiał dokonać Thomas „Neo” Anderson grany przez Keanu Reevesa. Od koloru tabletki zależało to, czy pozna prawdę o tym, czym jest Matrix, czy też zapomni o całej sprawie.

Na stronie WhatIsTheMatrix.com w zależności od wyboru wirtualnej tabletki dalej wyświetlają się dwa różne nagrania (różnią się one nieznacznie za każdym razem, gdy ponownie kliknie się na którąś z tabletek), w których można zobaczyć kilka migawek z nowego filmu Lany Wachowski oraz obietnicę czwartkowej premiery pełnego zwiastuna. Zaprezentowane tam fragmenty każą przypuszczać m.in., że prawdziwe okazały się plotki o tym, że w filmie zobaczymy postać młodego Morfeusza granego przez Yahyę Abdula-Mateena II.

Migawki potwierdzają też zarys fabuły filmu, który znany jest z opisów zwiastuna zaprezentowanego już wybranej publiczności podczas Cinema Conu. Neo wraca do Matriksa, zażywa niebieską tabletkę i spotyka się z terapeutą, który zwraca uwagę na to, że Neo nie potrafi odróżnić fikcji od świata realnego. Wraz z pojawieniem się postaci granej przez Abdula-Mateena II, Neo dowiaduje się, że świat realny, w którym żyje jest tylko mirażem.

Towarzyszący krótkim fragmentom filmu głos lektora, w zależności od wyboru tabletki, próbuje przekonać, że aktualny czas – w zapowiedzi wyświetlona jest dokładna godzina, w której przeglądana jest strona – to jedyna pewna rzecz, bądź, że ta godzina jest bardzo daleka od prawdy.

We fragmentach filmu można znaleźć kilka interesujących smaczków. W scenie połykania przez Neo niebieskiej tabletki, w lustrzanym odbiciu widoczna jest jego o wiele starsza postać. Jest też znana z „Gry o tron” Jessica Henwick, która najwyraźniej wciela się w rolę żołnierki walczącej z maszynami. Większość scen inspirowana jest podobnymi z oryginalnego filmu z 1999 roku. Zobaczyć w nich można m.in. czarnego kota ze sceny z deja vu. (PAP Life)