Rooney Mara zagra Audrey Hepburn. W planach kolejne biografie gwiazd

W tym roku powstaną nowe biografie gwiazd kina. Wiadomo, że Rooney Mara, nominowana do Oscara za role w filmach "Carol" oraz "Dziewczyna z tatuażem" zagra Audrey Hepburn. To nie jedyna planowa biografia. Tom Holland ma zagrać Freda Astaira, a Ana de Armas znana między innymi z “Na noże” i “Nie czas umierać” wcieli się w Marilyn Monroe.

Rooney Mara zagra Audrey Hepburn. W planach kolejne biografie gwiazd
Rooney Mara/fot.Dennis Van Tine/PAP/DPA

Audrey Hepburn

Rooney Mara nie tylko zagra główną rolę, będzie również jednym z producentów. Za kamerą biografii Hepburn stanie Luca Guadagnino. Reżyser ma na swoim koncie między innymi film "Tamte dni, tamte noce".

Hepburn była ikoną kina. Za rolę księżniczki Anny w "Rzymskich wakacjach" została nagrodzona Oscarem. Była też nominowana do tej nagrody za role w filmach: "Doczekać zmroku", "Śniadanie u Tiffany'ego", "Historia zakonnicy" oraz "Sabrina". Audrey Hepburn występowała z takim aktorami jak: Fred Astaire, Humphrey Bogart, Gary Cooper, Cary Grant czy Sean Connery. Zmarła w 1993 roku, miała 64 lata, chorowała na raka

"Blonde" film o Marilyn Monroe

Filmu "Blonde" ma pokazać legendarną aktorkę i ikonę kobiecości odmiennie, niż czyniono to dotychczas. Scenariusz produkcji powstanie w oparciu o książkę Joyce Carol Oates. W wywiadzie dla "The Sunday Times" wcielająca się w Marilyn Ana de Armas opowiedziała o trudach związanych z przygotowaniem się do roli: "Czułam, że mózg mi się usmażył" - ujawniła aktorka. Młoda aktorka dostrzegła wiele podobieństw między ówczesnymi zmaganiami kobiet pracujących w branży filmowej oraz problemami, z jakimi borykają się aktorki w dzisiejszych czasach.

Tom Holland jako Fred Astaire

Fred Astaire, którego zagra Tom Holland, wystąpił w ponad 30 filmowych musicalach. Przez ponad siedem dekad można go było też oglądać na deskach Broadwayu i West Endu. Jeden z najlepszych współczesnych tancerzy w historii był też częścią popularnego duetu tanecznego, który tworzył wraz z Ginger Rogers.

A na koniec Mike Tyson

Legendarnego boksera miałby zagrać Jamie Foxx. Produkcja będzie miniserialem. Ponadto reżyser James Mangold potwierdził, że jego biograficzny film o Bobie Dylanie wciąż jest w fazie rozwoju. Główną rolę w "Going Electric" ma zagrać Timothée Chalamet. Bob Dylan będzie bohaterem filmu i jednocześnie producentem wykonawczym projektu.

Źródło:PAP/RMF24

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic