„Ród smoka” to „Sukcesja” w świecie fantasy i ze smokami? Twórca prequelu „Gry o tron” wyjaśnia

Showrunner „Rodu smoka” Ryan Condal przybliżył nam fabułę nowego serialu. Razem z Miguelem Sapochnikiem pełni funkcję showrunnera nowego serialu. Condal odniósł się do zauważonych podobieństw między „Rodem smoka” a innym cenionym serialem HBO, „Sukcesją”.

„Ród smoka” to „Sukcesja” w świecie fantasy i ze smokami? Twórca prequelu „Gry o tron” wyjaśnia
Fot.HBO Max/Materiały prasowe

 „Ród smoka” jest jak…

W wywiadzie dla „SFX magazine” Condal tak skomentował porównanie „Rodu smoka” i „Sukcesji”: Zgodził się, że nadchodzący prequel „Gry o tron” jest fabularnie podobny do serialu „Sukcesja”, z tym że w „Rodzie smoka” mamy do czynienia z konwencją fantasy i smokami:

Tak, to naprawdę świetna metafora i rzeczy, do których odnosimy się w pokoju scenarzystów, w dużej mierze nawiązujemy do seriali „The Crown” i „Sukcesji”. […] Oryginalna „Gra o tron” nawiązywała do Wojny Dwóch Róż, więc Yorkowie i Lancasterowie byli porównywani ze Starkami i Lannisterami – dwoma rodami, które w pierwszej kolejności nigdy się nie lubiły. I to właściwie dzieje się w „Tańcu Smoków”. To wojna domowa, która miała swój początek w jednej rodzinie, co czyni wydarzenie jeszcze bardziej absorbującym i tragicznym, ponieważ widzicie spokrewnionych ze sobą ludzi, obracających się przeciwko sobie i rozpoczynających wojnę.

Podobieństwom trudno zaprzeczyć

Wydaje się, że porównanie „Sukcesji” i „Rodu smoka” jest jak najbardziej zasadne. W pierwszym z seriali, który zadebiutował w 2018 roku, widzimy odnoszącego sukcesy Logana Roya (granego przez Briana Coxa), którego dorosłe dzieci walczą o wpływy i przejęcie rodzinnej korporacji. I choć są rodziną, nie stronią od nieczystych zagrań, bo liczy się osiągnięcie celu. Podobnie sytuacja wygląda w „Rodzie smoka”. Król Viserys I (Paddy Considine) ma wybrać swojego następcę i zostaje nim jego córka księżniczka Rhaenyra. Do gry o władzę dołącza młodszy brat władcy, książę Daemon, a także dzieci króla z drugiego małżeństwa. W efekcie wybucha wewnętrzny konflikt w rodzie Targaryenów, który rozlewa się na cały kraj. Wielkie rody dzielą się na stronnictwa popierające odmiennych następców tronu i tak wybucha wojna domowa zwana „Tańcem Smoków”.

To właśnie ten konflikt zobaczymy niebawem na naszych ekranach. Premiera serialu „Ród smoka” już 22 sierpnia 2022 roku w HBO Max.

„Ród smoka”. Nowy zwiastun zapowiada mnóstwo walk i intryg! Wraca stara dobra „Gra o tron”?
Smoki, walka, intryga – czy te elementy są w stanie zachęcić widzów do oglądania „Rodu smoka”? Rozszerzony zwiastun pokazuje zupełnie nową stronę fabuły. Wygląda zachęcająco?

Zrezygnował z „Gry o tron” przez smoki. Teraz gra główną rolę w „Rodzie smoka”. O którego aktora chodzi?
Już za kilkanaście dni będziemy mogli obejrzeć prequel „Gry o tron”. „Ród smoka” to produkcja, która u wielu budzi duże oczekiwania. Jak się okazuje, jeden z aktorów grających w nowej produkcji miał pojawić się już...

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic