„Ród smoka”. Z 6. odcinka usunięto ważną scenę. Mogła zmienić postać księcia Daemona

Zwiastun siódmego odcinka „Rodu smoka” prezentuje kolejne podziały w Westeros. Alicent zaatakuje Rheanyrę. Usunięta z szóstego odcinka scena pokazuje nowe oblicze Daemona Targaryena.

„Ród smoka”. Z 6. odcinka usunięto ważną scenę. Mogła zmienić postać księcia Daemona
Fot.HBO Max/Materiały prasowe

Życie rodzinne księcia

Szósty odcinek „Rodu smoka” rozpoczął się od kolejnego przeskoku czasowego, tym razem minęło 10 lat. Księżniczka Rhaenyra ma już trzech synów. Książę Daemon, jego żona Laena i ich córki przebywają poza Westeros. Niebawem małżeństwo ma doczekać się kolejnego potomka, jednak nie wszystko przebiega pomyślnie. Daemon nie chce poświęcić życia żony, nie ma zamiaru postępować tak, jak Viserys w pierwszym odcinku.

Wojownik i ojciec

Z ostatniego odcinka serialu usunięto scenę, która pokazuje kolejne oblicze księcia. Widzimy w niej, jak po śmierci żony Daemon rozmawia z córkami, obejmuje je i stara się pocieszyć dziewczynki po śmierci Laeny. W serialu mogliśmy natomiast zobaczyć księcia najpierw stojącego na dachu z  córkami, a później odchodzącego bez słowa. Usunięta scena pokazuje, że stał się także dobrym i troskliwym ojcem. Co ciekawe, wycięty fragment pojawił się w zwiastunie szóstego odcinka. Widzieliśmy go również w zakulisowych materiałach. Ten fragment miał istotne znaczenie dla rozwoju postaci Daemona.

Prawdopodobnie kłóciłoby się to z obrazem księcia z poprzednich odcinków. Twórcy serialu starają się bowiem, by Daemon odbierany był jako osoba nieposłuszna, dążąca do chaosu, która zrobi wszystko, by spełnić własne pragnienia.

Czas wojny

W zapowiedzi kolejnego odcinka widzimy eskalację konfliktu między królową Alicent a następczynią tronu, księżniczką Rhaenyrą. Powróci Otto Hightower i ponownie zostanie Namiestnikiem Króla, a ktoś ukradnie smoka zmarłej Laeny i zapewne będzie to drugi z synów królowej, Aemond. Alicent zaatakuje Rhaenyrę. Powoli zbliżamy się do powstania stronnictw popierających z jednej strony prawowitą następczynię tronu, z drugiej jej młodszego brata. Niebawem wybuchnie wojna domowa, zwana Tańcem Smoków.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

 

 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic