„Ród smoka”. Największą rolę w serialu odegrają smoki! Który z nich jest jak: „Sokół Millennium”?

Wielkimi krokami zbliża się premiera prequela „Gry o tron”. „Ród smoka” obiecuje dużo intryg, polityki i smoków. Twórca serialu zdradza, co zobaczymy na ekranie.

„Ród smoka”. Największą rolę w serialu odegrają smoki! Który z nich jest jak: „Sokół Millennium”?
Fot. HBO/Materiały prasowe

Dla wielbicieli smoków

Showrunner „Rodu smoka”, Miguel Sapochnik, który pracował też jako jeden z reżyserów „Gry o tron”, opowiadał w wywiadzie dla magazynu „Empire”, jak będzie wyglądał jego nowy serial. Poruszył temat smoków. Już wcześniej zapowiadano, że zobaczymy ich o wiele więcej niż w „Grze o tron”. „Ród smoka” zaprezentuje 17 stworzeń. W samym pierwszym sezonie zobaczymy aż 9 z nich.

Smoki jak ludzie

Ciekawe wydaje się to, że każdy smok będzie posiadał własną osobowość. Wraz z odrębnym wyglądem będzie świadczyć o jego niepowtarzalności. W porównaniu do „Gry o tron” to pozytywna zmiana, w końcu smoki Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) tych cech zasadniczo nie miały.

Miguel Sapochnik mówił o smokach z „Rodu smoka”:

Każdy nowy smok posiada własną osobowość. Każdemu ze smoków nadajemy własne cechy charakteru w ostatniej części animacji. Jeden posiada chorą nogę, inny przypomina orła, jest taki neurotyczny. A inny przypomina trochę zrzędliwą starą babcię.

Liczy się tylko Drogon?

Chociaż smoki cechuje silny indywidualizm, to showrunner przyznał, że finalnie ich wygląd w dużej mierze został oparty na Drogonie, smoku Daenerys, którego widzieliśmy w „Grze o tron”:

Mam książkę, znajdują się w niej setki projektów. W pierwszej kolejności zależy Ci na tym, by nie zrobić Drogona. Na początku wymyśliłem teorię, wedle której istniały trzy rodzaje smoków, miały one różne czaszki. Jednak finalnie skończyło się na tym, że wróciliśmy do Drogona. Jest w nim coś takiego. Ten smok jest jak Sokół Millennium.

Smocza era

Serial przeniesie nas do czasów, w których smoki nie były jeszcze gatunkiem wymarłym, a Targaryenowie posiadali ich pokaźną liczbę. Dla tych stworzeń projektowano specjalną architekturę i zatrudniano kadrę, która się nimi zajmowała.
Matt Smith opowiadał o smoku należącym do jego bohatera, młodszego brata króla Viserysa, księcia Daemona. Tak opisywał ziejącego ogniem Caraxesa:

Jest duży, czerwony i zły […] najbardziej wściekły ze wszystkich. To naprawdę humorzasty drań!

Wojna w Westeros

Fabuła „Rodu smoka” rozgrywa się około 150 lat przed całkowitym upadkiem rodu Targaryenów oraz przejęciem władzy przez króla Roberta Baratheona. Historia, podobnie jak w przypadku „Gry o tron”, została oparta na prozie George R.R. Martina, tutaj była to powieść „Ogień i krew” wydana w Polsce w dwóch tomach. W Westeros dochodzi do wojny domowej związanej z konfliktem o sukcesję w panującym rodzie, kraj dzieli się na dwie frakcje popierające odmiennych kandydatów na króla. „Ród smoka” pojawi się na HBO Max 22 sierpnia 2022 roku

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic