Robert Pattinson podczas zdjęć próbnych do „Batmana” nosił kostium Vala Kilmera

Największym wydarzeniem minionego weekendu było bez wątpienia DC’s FanDome, podczas którego zaprezentowano fragmenty najnowszych produkcji filmowych i serialowych studia DC Comics. Wśród nich największą uwagę fanów zwrócił zwiastun filmu Matta Reevesa „Batman” z Robertem Pattinsonem w roli tytułowej. Przy okazji premiery tego trailera reżyser filmu zdradził też pewną ciekawostkę.

Robert Pattinson podczas zdjęć próbnych do „Batmana” nosił kostium Vala Kilmera
fot.PAP/EPA

Robert Pattinson to kolejny aktor, który na dużym ekranie wcieli się w postać Batmana. Galerię filmowych Batmanów zapoczątkował Michael Keaton, później kostium Człowieka-Nietoperza zakładali Val Kilmer, George Clooney, Christian Bale i Ben Affleck. Jak poinformował Reeves, to właśnie w stroju jednego z poprzednich Batmanów Pattison wziął udział w zdjęciach próbnych do filmu. Konkretnie był to kostium Vala Kilmera.

Wspomniane zdjęcia próbne były niezbędne do tego, by studio zaaprobowało kandydaturę Roberta Pattinsona do roli Batmana. Aktor wskoczył więc w strój Vala Kilmera, w którym ten występował w filmie Joela Schumachera „Batman Forever” z 1995 roku. Dzięki temu Reeves upewnił się, że znalazł właściwego aktora, a Pattinson przekonał się na własnej skórze, że czeka go trudne zadanie aktorskie.

„To było szalone. Pamiętam, że kiedy założyłem kostium, myślałem, że absolutnie nie dam rady. Ciężko było się w ogóle poruszyć, mając na sobie gruby na dwa cale garnitur z gumy czy z innego lateksu. Byłem niewiarygodnie zdenerwowany i nabuzowany adrenaliną. Pamiętam, że po dwóch dublach Reeves zapytał czy da się coś zrobić z potem. Nic! Nic nie dało się zrobić. Trzeba by mnie było całkowicie wypompować z płynów, żebym się nie pocił!” – wspomina Pattinson.

Podobne wrażenia odnośnie swojego kostiumu miał też jego oryginalny właściciel. Val Kilmer opowiadał o tym niedawno w poświęconym jego osobie filmie dokumentalnym „Val”. „Jakie by nie było moje młodzieńcze podekscytowanie, wszystko to zderzało się z rzeczywistością w postaci kostiumu Batmana. Każdy chłopiec chciałby być Batmanem. Rzeczywiście chcą nim być, ale niekoniecznie chcieliby zagrać go w filmie” – zapewniał aktor.

Zdjęcia próbne poszły po myśli Reevesa, a wybór Pattinsona do roli Batmana zaaprobowali komiksowi fani. Aktorowi przygotowano zupełnie nowy kostium Człowieka-Nietoperza, a efekt końcowy prac nad filmem „Batman” zobaczymy już 4 marca przyszłego roku, gdy film będzie miał premierę. (PAP Life)