Ridley Scott potwierdza, że powstanie serialowy spin-off jego „Łowcy androidów”

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Noah Hawley realizuje spin-off słynnego filmu „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”. Jak się okazuje, nie jest to jedyne dzieło Ridleya Scotta, które doczeka się wersji serialowej. Sam reżyser poinformował, że powstanie również spin-off „Łowcy androidów”.

Ridley Scott potwierdza, że powstanie serialowy spin-off jego „Łowcy androidów”
fot.PAP/EPA

Informacje przekazane przez Ridleya Scotta są niezbyt szczegółowe. „Napisaliśmy już scenariusz pilota Łowcy androidów oraz jego biblię. Prezentujemy to chętnym jako dziesięcioodcinkowy serial telewizyjny” – ujawnił reżyser w programie „Today” radia BBC. Mianem „biblii” określa się dokument, w którym opisane są m.in. zarys fabuły serialu, jego bohaterowie i to, co miałoby się w nim wydarzyć w kolejnych sezonach.

W podobnym tonie Ridley Scott wypowiedział się też o serialu będącym spin-offem „Obcego”. Według słów reżysera, aktualnie pisany jest scenariusz jego pilotowego odcinka, powstaje również biblia serialu, który liczył będzie 8 - 10 odcinków. Serial dla stacji FX stworzy Noah Hawley („Fargo”). Nie wiadomo, jaki kanał bądź platforma streamingowa zainteresuje się serialowym „Łowcą androidów”.

„Łowca androidów” to legendarny film z 1982 roku, którego bohaterem jest grany przez Harrisona Forda, Rick Deckard. To tytułowy detektyw, który specjalizuje się w poszukiwaniu zbiegłych androidów zwanych replikantami. W 2017 roku kontynuację „Łowcy androidów” wyreżyserował Denis Villeneuve.

W wywiadzie dla BBC Ridley Scott odniósł się również do zarzutów Patrizii Gucci, która w kwietniu tego roku skrytykowała najnowszy film reżysera – „Dom Gucci”. Jej zdaniem Scott wykorzystał słynną rodzinę tylko po to, by na tym zarobić. „To opowieść o morderstwie. Zapominają, że on został zamordowany. Jeden z jego braci poszedł siedzieć za przestępstwa podatkowe. Niech więc nie mówią mi o robieniu czegoś dla zysku. To jakieś jaja? Kiedy robisz takie rzeczy, stajesz się częścią domeny publicznej” – stwierdził Scott. „Dom Gucci” opowiada historię zabójstwa Maurizio Gucciego. Ostatniego członka rodziny Guccich, który stał na czele tego słynnego włoskiego domu mody. (PAP Life)