Reżyserzy filmu „Wszystko wszędzie naraz” wyjaśniają, dlaczego "sprzedali się" Disneyowi

Na początku tego tygodnia pojawiła się informacja, że twórcy nagrodzonego siedmioma Oscarami filmu „Wszystko wszędzie naraz” wyreżyserowali jeden odcinek serialu „Skeleton Crew” z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Nie wszystkich fanów Daniela Kwana i Daniela Scheinerta ta wiadomość ucieszyła. Niektórzy zarzucili filmowcom, że dali się wtłoczyć w tryby korporacyjnej maszyny studia Lucasfilm. Teraz duet Daniels odpowiedział na te zarzuty.

Reżyserzy filmu „Wszystko wszędzie naraz” wyjaśniają, dlaczego "sprzedali się" Disneyowi
Daniel Scheinert, Daniel Kwan /fot.PAP/ EPA/CAROLINE BREHMAN

„Wszyscy ci ludzie, którzy napisali do nas, że staliśmy się korpoludkami, mogą odetchnąć. Nagłówki newsów zawsze wprowadzają w błąd. Nie martwcie się. Nie pracowaliśmy nad całym serialem, gościnnie wyreżyserowaliśmy tylko jeden odcinek. Zaproponował nam to Jon Watts dawno temu, jeszcze przed premierą Wszystko wszędzie naraz. A my kochamy Jona, kochamy Gwiezdne wojny, kochamy uczyć się nowych technologii, kochamy spotykać nowe obsady i ekipy, a poza tym potrzebowaliśmy tej pracy, by utrzymać nasze ubezpieczenie zdrowotne. Decyzja była więc bardzo prosta” – wyjaśnił na Instagramie Daniel Kwan.

Kwan i Scheinert skończyli zdjęcia do swojego odcinka serialu „Skeleton Crew” latem ubiegłego roku. Wcześniej, w trakcie premiery filmu, który przyniósł im trzy Oscary, a w sumie nagrodzony został aż siedmioma statuetkami, wyjawili, że odrzucili projekt z innej popularnej franczyzy. Duet Daniels otrzymał propozycję pracy ze studiami Marvela i Disneya przy serialu Loki”. „Chcieli umówić się z nami na spotkanie, ale nie przyjęliśmy tej propozycji. Próbowaliśmy już wtedy zrobić swój własny film w oparciu o koncepcję multiwersów. Spotkaliśmy się z nimi i powiedzieliśmy, że nie zrobimy tego serialu. W tym samym czasie pracowaliśmy nad swoim filmem” – tłumaczyli w wywiadzie dla portalu „Indiewire”.

Premiera serialu „Skeleton Crew” zaplanowana została na 2023 rok. W jednej z głównych ról występuje w nim Jude Law. Serial opowie o zagubionych w odległej galaktyce nastolatkach szukających drogi powrotnej do domu. Produkcja utrzymana będzie w klimacie Kina Nowej Przygody i filmów pokroju „Goonies”. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic