Reżyser filmu „Na Zachodzie bez zmian” zrealizuje dla Netfliksa serial szpiegowski

Niemiecki reżyser, Edward Berger, którego obraz „Na Zachodnie bez zmian” właśnie zdobył cztery Oscary, będzie dalej współpracować z Netfliksem. Tym razem stworzy dla tej platformy serial w konwencji thrillera szpiegowskiego, na podstawie serii książek Christophera Reicha.

Reżyser filmu „Na Zachodzie bez zmian” zrealizuje dla Netfliksa serial szpiegowski
Edward Berger/fot.PAP/. EPA/CAROLINE BREHMAN

Edward Berger skupi się na czterech powieściach Christophera Reicha: „The Take” (2018), „Crown Jewel” (2019), „The Palace” (2020) i „Once a Thief” (2022), których bohaterem jest mieszkający w Londynie szpieg, Simon Riske. To specjalista do wynajęcia. Po trosze przypomina Jasona Bourna i „Szakala”. Jego życie przyśpiesza, gdy angażuje się w pościg za skradzionym listem, który może wywrócić do góry nogami równowagę sił w świecie zachodnim. Wszystko to dzieje się na tle największego napadu ulicznego w historii Paryża.

Jak donosi serwis Deadline, prace nad pierwszym sezonem serialu są we wczesnej fazie. Projekt pilotuje brytyjski oddział Netfliksa. Fabuła będzie opierać się na otwierającej serię książek o Simonie Riske’u, powieści „The Take”. Scenariusz pisze Brytyjczyk, Rowan Joffé ("Zanim zasnę", "Amerykanin", "Gwiazda szeryfa").

Dla Bergera robienie seriali to nie pierwszyzna. Ma na swoim koncie m.in. produkcję „Patrick Melrose”, której gwiazdą jest Benedict Cumberbatch. Serial ten przyniósł Bergerowi nagrodę BAFTA w 2019 r. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic