Informacje

Reżyser „Rocketmana” wyreżyseruje kilka odcinków serialu o „Ojcu chrzestnym”

Dodano:
Reżyser „Rocketmana” wyreżyseruje kilka odcinków serialu o „Ojcu chrzestnym”

Dexter Fletcher /fot.PAP/EPA/WILL OLIVER

Dexter Fletcher, który wyreżyserował poświęcony życiu Eltona Johna film „Rocketman”, teraz zrealizuje kilka pierwszych odcinków serialu „The Offer”. Ta produkcja platformy streamingowej Paramount+ opowiadać będzie o kulisach powstania „Ojca chrzestnego” Francisa Forda Coppoli.

Jak donosi portal „The Hollywood Reporter”, oprócz funkcji reżysera, Fletcher będzie również pełnił rolę producenta wykonawczego tego limitowanego, dziesięcioodcinkowego serialu. Scenariusz „The Offer” pisze Michael Tolkin („Gracz”, „Ucieczka z Dannemory”). Zostanie on oparty na wspomnieniach producenta „Ojca chrzestnego”, Ala Ruddy’ego. Według zapowiedzi twórców serialu, Ruddy nigdy wcześniej nie dzielił się nimi z opinią publiczną. Fani filmu Coppoli mogą więc liczyć na kilka nowych faktów związanych z tym uważanym za jeden z najlepszych filmów wszech czasów.

Nie jest tajemnicą, że produkcja „Ojca chrzestnego” nie obyła się bez kłopotów i przez pewien czas nie było pewne, czy ten film powstanie. A już na pewno nic nie wskazywało na to, że zostanie naówczas najbardziej kasową produkcją w historii i zdobędzie pięć Oscarów. Kłopoty nie omijają również twórców „The Offer”. W rolę Ruddy’ego miał wcielić się Armie Hammer. Oskarżony o gwałt aktor został jednak zwolniony z kontraktu.

„The Offer” nie jest jedyną produkcją, która opowie o kulisach powstawania „Ojca chrzestnego”. Barry Levinson pracuje obecnie nad filmem „Francis and the Godfather”. W rolach głównych wystąpią w nim Oscar Isaac jako Francis Ford Coppola, Jake Gyllenhaal jako Robert Evans, Elisabeth Moss jako Eleanor Coppola oraz Elle Fanning jako Ali McGraw. (PAP Life)

 • 13:15 James Newton Howard Searching For Peeta/Katniss Afoot
 • 13:17 Wojciech Kilar Walc (Ziemia obiecana)
 • 13:24 Fryderyk Chopin Preludium As-dur op.28 nr 17
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic