Informacje

Reżyser „Czarnobylu” przeniesie na mały ekran powieść Johna Fowlesa „Mag”

Dodano:
Reżyser „Czarnobylu” przeniesie na mały ekran powieść Johna Fowlesa „Mag”

fot.PAP/EPA/DAVID SWANSON

W filmografii Michaela Caine’a w serwisie „IMDb” znaleźć można blisko 180 tytułów. Legendarny aktor mianem najgorszego filmu w jego karierze określa wyreżyserowany przez Guya Greena film „Mag” z 1968 roku. Został on oparty na motywach powieści pod tym samym tytułem autorstwa Johna Fowlesa. Teraz z tą samą książką spróbuje zmierzyć się reżyser serialu „Czarnobyl” Johan Renck.

O przystąpieniu do tego projektu poinformował sam Renck, umieszczając na Instagramie okładkę książki Fowlesa. „Coś się święci” – dopisał. Rzeczywiście, święci się serial, który wyprodukuje firma Neal Street Productions. Ta sama, która wyprodukowała tegoroczny film Sama Mendesa „1917”. Informację o tym, że trwają rozmowy z Renckiem, potwierdziła magazynowi „Variety” przedstawicielka Neal Street, Pippa Harris. I dodała, że trudno wyobrazić sobie lepszego kandydata do przeniesienia na mały ekran niezwykłej książki Fowlesa.

Akcja opublikowanej w 1966 roku powieści „Mag” rozgrywa się na jednej z greckich wysp. Jej bohaterem jest młody angielski nauczyciel Nicholas Urfe. Zastępuje on poprzedniego nauczyciela, który popełnił samobójstwo. Początkowa sielanka zmienia się, gdy Urfe poznaje właściciela jednej z miejscowych posiadłości, Maurice’a Conchisa. Kim tak naprawdę jest Conchis? Psychiatrą, producentem filmowym, nazistą, magikiem? Tego postara dowiedzieć się Nicholas, którego wizyty u Conchisa stają się coraz bardziej dziwne.

Scenariusz serialu napisze Tom Egde, autor zeszłorocznego filmu „Judy”, który przyniósł Oscara występującej w nim Renee Zellweger i scenarzysta kilku odcinków serialu „The Crown”. (PAP Life)

 • 20:41 Giacomo Puccini Turandot (Nessun dorma)
 • 20:44 Michaił Glinka Rusłan i Ludmiła (Uwertura)
 • 20:52 Kacey Musgraves All Is Found (Kacey Musgraves Version)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic