Reese Witherspoon wyprodukuje ekranizację hitowej powieści o miłości

Należąca do Reese Witherspoon firma produkcyjna Hello Sunshine wyprodukuje dla Apple Studios adaptację powieści „Maybe Next Time” Cesci Major. Będzie to kolejna już książka, którą przeniesie na ekran firma należąca do słynnej aktorki. Wcześniej Hello Sunshine wyprodukowała m.in. film na podstawie książki „Gdzie śpiewają raki” oraz czekający na premierę serial „O jedno cię proszę”.

Reese Witherspoon wyprodukuje ekranizację hitowej powieści o miłości
Reese Witherspoon /fot.PAP/ EPA/CAROLINE BREHMAN

Powieść „Maybe Next Time” trafiła na amerykańskie półki księgarskie na początku marca tego roku i z miejsca stała się hitem. Książka Major określana jest jako najbardziej wzruszająca i chwaląca życie opowieść miłosna tego roku, która przypomina czytelnikom, jak ważny i cenny może być każdy, nawet najzwyklejszy dzień. Popularność powieści sprawiła, że błyskawicznie zakupiono prawa do jej ekranizacji. Film powstanie na zlecenie platformy streamingowej Apple TV+.

W fabule książki Cesci Major pobrzmiewają echa słynnego „Dnia świstaka”. Jest ona bowiem oparta na koncepcji pętli czasowej i przeżywania w kółko tego samego dnia. Bohaterką powieści „Maybe Next Time” jest Emma, która przeżywa najgorszy dzień swojego życia. Nie dość, że jest frustrujący i chaotyczny, to jeszcze jedyna osoba, która mogłaby go poprawić, znika przed jego końcem. Emma będzie musiała znaleźć odpowiedź na pytanie: co zrobić, żeby coś zmienić? Jak uratować męża, rodzinę i karierę?

Cesca Major to pisarka i scenarzystka tworząca m.in. pod pseudonimem CD Major. Ma na koncie kilka opowieści z dreszczykiem zainspirowanych prawdziwymi historiami. Jest też autorką komedii romantycznych wydanych pod pseudonimem Rosie Blake oraz książek dla kobiet, które napisała pod nazwiskiem Ruby Humminbird.

Współpraca Reese Witherspoon i Apple Studios zaowocowała już kilkoma popularnymi produkcjami, m.in. serialami „The Morning Show” i „Truth Be Told”. Teraz na premierę czeka pierwszy w historii platformy Apple TV+ talent show przygotowywany wspólnie z Hello Sunshine. To program „My Kind of Country”, którego twórcy wyruszają w podróż po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu nowych twarzy muzyki country. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic