Informacje

Ralph Lauren bohaterem filmu dokumentalnego

Dodano:
Ralph Lauren bohaterem filmu dokumentalnego

fot. PAP/EPA

W październiku guru amerykańskiej mody Ralph Lauren skończył 80 lat. W parze z tym jubileuszem idzie premiera filmu dokumentalnego "Very Ralph", który ukazuje drogę projektanta na zawodowy szczyt i uchyla rąbka tajemnicy na temat jego życia prywatnego.

Dokument o projektancie został wyprodukowany przez HBO. Reżyserka filmu Susan Lacy ma już na swoim koncie portrety Stevena Spielberga i Jane Fondy. Film powstał przy współpracy z Laurenem, jednakże nie ingerował on w pracę Lacy. Produkcja ukazuje czołowego amerykańskiego projektanta w wielu ujęciach.

Twórcy dokumentu przeprowadzili rozmowy z jego rodziną, przyjaciółmi i osobami branży mody - są wśród nich Calvin Klein, Donna Karan, a także nieżyjący już Karl Lagerfeld. Głos zabrały również nietuzinkowe w tym gronie postaci - Hillary Clinton, Woody Allen i Kanye West. Wywiady przeplatają archiwalne zdjęcia i nagrania. Kulminacyjnym punktem w filmie jest pokaz mody z sierpnia 2018 r., zorganizowany w Central Parku z okazji 50. urodzin marki Ralph Lauren.

W ponad półtoragodzinnym filmie nie znajdziemy informacji, które wstrząsnęłyby wizerunkiem projektanta. Reżyserka ciepło odnosi się do Laurena i ugruntowuje jego status jako amerykańskiej ikony. Dokument dotyka kilku ciekawych faktów z życia artysty: urodził się jako Ralph Lifshitz, wychował się w nowojorskim Bronksie jako syn żydowskich imigrantów; zaczynał od sprzedaży krawatów na Manhattanie w firmie Brooks Brothers; na początku lat 70. jego firma otarła się o bankructwo.

Uroczysta premiera filmu odbyła się w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. (PAP Life)

 • 22:49 Dario Marianelli Prologue
 • 22:53 Wolfgang Amadeusz Mozart Le Nozze di Figaro (Overture); Uwertura do Wesela Figara
 • 22:57 Tomaso Albinoni II Koncert obojowy d-moll op. 9 (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic