Rachel Weisz zagra główną rolę w nowej wersji kryminału „Seans w deszczowe popołudnie”

Kryminalna powieść „Seans w deszczowe popołudnie”, pióra Marka McShane’a, najpierw została zekranizowana w 1964 r. Teraz doczeka się drugiej filmowej adaptacji. Główną rolę zagra w niej Rachel Weisz, która wcieli się w kobietę twierdzącą, że ma zdolności paranormalne.

Rachel Weisz zagra główną rolę w nowej wersji kryminału „Seans w deszczowe popołudnie”
Fot. PAP/EPA

„Seans w deszczowe popołudnie” skupia się na postaci Myry Savage, która, aby zdobyć pieniądze i rozgłos, wraz ze swoim uległym mężem, obmyśla plan. Chcą porwać dziecko z zamożnej rodziny, zgarnąć okup, a następnie, dzięki paranormalnym „umiejętnościom” Myry, pomóc rodzicom odnaleźć dziewczynkę. Ich plan okazuje się niewypałem, bo wydarzenia zmierzają w bardzo nieoczekiwanym kierunku…

Jak podaje serwis "Deadline", 51-letnia Weisz będzie główną gwiazdą tego filmu, podjęła się też produkcji. Autorem scenariusza jest Jack Thorne („Cudowny chłopak”, „Enola Holmes”). Widowisko wyreżyseruje Tomas Alfredson, twórca szpiegowskiego dramatu „Szpieg” z Garym Oldmanem.

„Seans w deszczowe popołudnie” ukazał się najpierw jako powieść w 1961 r. Już trzy lata później doczekał się ekranizacji. Za rolę w tym filmie Kim Stanley była nominowana do Oscara. Natomiast partnerujący jej Richard Attenborough został uhonorowany nagrodą BAFTA. (PAP Life)

ag/ moc/