Informacje

Projekt Błękitna Księga - serial science fiction

Dodano:
Projekt Błękitna Księga - serial science fiction

fot.PAP/EPA

Tematyka UFO, poszukiwanie niezidentyfikowanych obiektów latających - kto lubi tę tematykę, z zainteresowaniem zobaczy serial "Projekt Błękitna Księga". W obsadzie: Aidan Gillen, nieobcy fanom "Gry o Tron" oraz Ksenia Solo znana z serii "Szpiedzy Waszyngtona".

"Projekt Błękitna Księga" to serial science fiction. W głównych rolach zobaczyć będzie można Aidana Gillena (znanego z serialu "Gra o tron") oraz Michaela Malarkeya ("Pamiętniki wampirów", "The Oath"). Na ekranach telewizorów zobaczymy także Ksenię Solo, wysoko ocenianą za rolę Peggy Shippen w serialu "Szpiedzy Waszyngtona".

Akcja dziesięcioodcinkowego serialu rozgrywa się w okresie zimnej wojny u progu epoki atomowej. Inspiracją do stworzenia serii był prawdziwy program wojskowy, znany jako Project Blue Book (Projekt Błękitna Księga), poświęcony badaniom niezidentyfikowanych obiektów latających.

Dr J. Allen Hynek, znakomity astrofizyk, zostaje zwerbowany do ściśle tajnego programu. Wspólnie z kapitanem Michaelem Quinnem zajmuje się wątpliwościami związanymi z obserwacjami UFO. Naukowiec, podchodzący do projektu z należytą uwagą, ale i odpowiednią dawką sceptycyzmu, powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, w czym naprawdę bierze udział. Nieoczekiwanie dla samego siebie orientuje się, że projekt naraża na poważne niebezpieczeństwo jego samego i jego bliskich.

Project Blue Book to wojskowy projekt Armii Stanów Zjednoczonych. Dotyczył wyłącznie obserwacji Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, zwanych w skrócie UFO. Powstał w 1952 r. i trwał nieprzerwanie do stycznia 1970. W grudniu 1969 r. wydano rozkaz jego zakończenia. W projekcie tym przebadano 12 618 przypadków UFO, z czego większość została uznana za naturalne zjawiska lub samoloty (i inne pojazdy latające wytworzone przez człowieka), kilka za oszustwa, a 701 za niewyjaśnione (ok. 6 proc. przypadków). Raporty te zostały odtajnione na mocy amerykańskiego Freedom of Information Act, jednak bez podawania danych świadków. (PAP Life)

 • 00:41 Isaac Albeniz Suita hiszpańska (Asturias)
 • 00:44 Abel Korzeniowski Charms
 • 00:49 Giuliano Carmignola, Antonio Lolli Violin Concerto in C major (2)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 307, Sunday, 16 February 2020
 • 1
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic