Informacje

Producenci seriali medycznych pomagają w walce z koronawirusem

Dodano:
Producenci seriali medycznych pomagają w walce z koronawirusem

Serial Chirurdzy (Grey's Anatomy) fot.PAP/photoshot

Stany Zjednoczone, podobnie jak wiele innych krajów, zmagają się z pandemią koronawirusa. To sprawia, że w coraz szybszym tempie wyczerpują się zapasy artykułów medycznych w tamtejszych szpitalach. Pomocną dłoń w walce z wirusem COVID-19 oferują autorzy seriali medycznych, którzy dzielą się ze szpitalami m.in. swoimi zapasami maseczek chirurgicznych.

Jednym z takich seriali jest stworzony przez Ryana Murphy’ego „Pose”. Za pośrednictwem Instagrama, Murphy poinformował o tym, że ekipa tej produkcji podarowała swój zapasu sprzętu medycznego szpitalowi, w którym nagrywana jest część zdjęć do serialu.

„Jedną z naszych stałych lokacji jest szpital, w którym nasza bohaterka Bianca pracuje jako doradca zajmujący się chorobą AIDS i wirusem HIV. Dzisiaj ofiarowaliśmy nasze zapasy sprzętu medycznego szpitalowi Mount Sinai. W ten sposób chcemy pomóc lekarzom i pielęgniarkom w walce z pandemią. Namawiam każdego z was do dzielenia się w ten sposób wszystkim, co może pomóc” – napisał Murphy.

Równie pomocna była ekipa tworzonego przez stację ABC serialu „Jednostka 19”, który opowiada o pracy strażaków. Maskami typu N95 została przez nich obdarowana jednostka straży pożarnej z kalifornijskiego Ontario. Mają one pomóc pracującym tam strażakom przy interwencjach związanych z zakażeniem koronawirusem.

Medyczne dary od twórców serialu trafiły również do mieszczącego się w Atlancie szpitala Grady Memorial. Na Instagramie poinformowała o tym jedna z pracujących tam lekarek. „Dziękuję całej ekipie serialu Rezydenci za przekazane nam prosto z planu maski, fartuchy i gumowe rękawice. To niezbędne rzeczy dla pracujących tu lekarzy, na co dzień oferujących opiekę naszej społeczności podczas pandemii. Nie dalej jak wczoraj rozmawiałam z rezydentami o tym, że kurczą się nasze zapasy, a na nowe nie ma co liczyć. Następnego dnia niespodziewanie dotarła do nas ta magiczna przesyłka podarowana w formie wspaniałomyślnego gestu” – napisała.

Do akcji dołączyli też producenci takich seriali medycznych jak „Chirurdzy”, „The Good Doctor” oraz „New Amsterdam”. (PAP Life)

 • 06:33 Krzysztof Napiórkowski Wszystko gdzieś w nas
 • 06:37 David Arnold I'm The Money/Aston Montenegro/Dinner Jackets
 • 06:40 Jezioro łabędzie (Taniec łabędzi)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 313, Sunday, 29 March 2020
 • 1
  Thomas Newman
  1917
  The Night Window
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic