Prestiżowa organizacja teatralna przyznała Jennifer Coolidge tytuł Kobiety Roku

Tak dobrego okresu w swojej karierze Jennifer Coolidge nie miała nigdy. Niedawno po raz pierwszy zdobyła Złoty Glob, a teraz otrzymała kolejne wyróżnienie. The Hasty Pudding Theatricals, najstarsza organizacja teatralna w Stanach Zjednoczonych, która działa przy Uniwersytecie Harvarda, przyznała jej tytuł Kobiety Roku. Nagrodę tę dostają artystki, które wniosły „imponujący i trwały wkład w rozwój branży rozrywkowej”. W minionych latach laureatkami były m.in. Meryl Streep, Julia Roberts i Scarlett Johansson.

Prestiżowa organizacja teatralna przyznała Jennifer Coolidge tytuł Kobiety Roku
Jennifer Coolidge /fot.PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

Jennifer Coolidge niewątpliwie ma swój czas. Dzięki błyskotliwej kreacji w bijącym rekordy popularności serialu „Biały Lotos” 61-letnia aktorka przypomniała o swoim talencie i na nowo skradła serca fanów oraz krytyków. Za rolę niestabilnej emocjonalnie bogaczki Tanyi McQuoid otrzymała szereg prestiżowych nagród, m.in. Emmy, Critics’ Choice Television czy pierwszy w karierze Złoty Glob. Wkrótce do rąk gwiazdy „American Pie” i „Legalnej blondynki” trafi kolejne cenne trofeum. The Hasty Pudding Theatricals, najstarsza organizacja teatralna w USA, ogłosiła właśnie, że przyznała Coolidge nagrodę Kobiety Roku. Tym tytułem od 1951 roku honorowane są artystki, które wniosły „imponujący i trwały wkład w rozwój branży rozrywkowej”. W minionych latach wyróżnienie to dostały m.in. Meryl Streep, Julia Roberts, Anne Hathaway, Scarlett Johansson, Jennifer Garner i Kerry Washington.

Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się na terenie Uniwersytetu Harvarda 4 lutego o godzinie 13:45 czasu lokalnego. Coolidge poprowadzi uroczystą paradę, która przejdzie po Harvard Square, a następnie odbierze w Farkas Hall, historycznej siedzibie The Hasty Pudding Theatricals, przyznaną jej statuetkę Pudding Pot Award. Gwiazda weźmie też udział w premierze 174. przedstawienia The Hasty Pudding Theatricals. „Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Jennifer Coolidge na nasze zaproszenie powróci do swojego rodzinnego Massachusetts i na teren Harvarda, gdzie kręcony były kultowe sceny +Legalnej blondynki+. Jej wyrazista osobowość i komediowy image są nam bardzo bliskie. Jesteśmy przekonani, że doskonale odnajdzie się w naszym muzycznym widowisku i że Pudding Pot będzie wyglądać fenomenalnie obok jej Złotego Globu” – powiedziała Maya Dubin, koordynatorka wydarzenia.

Jennifer Coolidge urodziła się w Bostonie w 1961 roku. Ukończyła tam wydział teatralny w Emerson College, a potem uczęszczała do American Academy of Dramatic Arts w Nowym Jorku. Zanim zyskała międzynarodowa rozpoznawalność, występowała z nowojorską grupą improwizacyjną Gotham City Improv. Po przeprowadzce do Los Angeles dołączyła zaś do znanej trupy komików The Groundlings, z którą występowała przez 9 kolejnych lat. Światową sławę przyniosła jej rola matki Stifflera w filmowej serii „American Pie”.

Niedawno Coolidge wystąpiła u boku Jennifer Lopez w komedii romantycznej „Wystrzałowe wesele”, która zadebiutuje na platformie streamingowej Amazon Prime Video już 27 stycznia. Najnowszym zawodowym projektem gwiazdy jest zaś trzecia część „Legalnej blondynki”. Światowa premiera produkcji z Reese Witherspoon w roli głównej zaplanowana jest na przyszły rok. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic