Informacje

Premiera musicalu o księżnej Dianie najpierw na Netfliksie, a dopiero na później na Broadwayu

Dodano:
Premiera musicalu o księżnej Dianie najpierw na Netfliksie, a dopiero na później na Broadwayu

fot. PAP/EPA/LINDSEY PARNABY

W realiach pandemii przywykliśmy do tego, że filmy swoje premiery mają nie w kinie, ale na serwisach streamingowych. Podobna rewolucja wkracza do świata teatru. Przykładem jest musical o życiu księżnej Diany, który ukaże się najpierw na Netfliksie, a dopiero później trafi na Broadway.

Na początku marca rozpoczęły się pokazy przedpremierowe musicalu „Diana”, ale z powodu wybuchu pandemii koronawirusa spektakl o księżnej Walii wciąż nie doczekał się prawdziwej premiery na broadwayowskiej scenie Longacre Theatre.

Producenci spektaklu ogłosili w końcu, że pierwsze oficjalne pokazanie sztuki odbędzie się 25 maja 2021 r. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że musical najpierw zadebiutuje na platformie Netfliksa, co stanie się, jak podano, „na początku 2021 r.”

Spektakl zostanie nagrany we wrześniu w Longacre, przy wykorzystaniu kamer, ale bez udziału publiczności. W przedstawieniu wezmą udział wszyscy aktorzy z oryginalnego składu – z Jeanną de Waal na czele jako Dianą.

Czyżby producentów musicalu i włodarzy Netfliksa do tak odważnego ruchu zachęcił sukces spektaklu „Hamilton”, który w lipcu trafił na platformę Disney+ i stał się najchętniej oglądanym programem? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, ale warto wspomnieć, że „Hamilton”, który hip-hopowo opowiada o historii USA, miał najpierw premierę w The Public Theater w Nowym Jorku w 2015 r. (PAP Life)

 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic