Informacje

Premiera filmu „Bios” z Tomem Hanksem została przesunięta o cztery miesiące

Dodano:
Premiera filmu „Bios” z Tomem Hanksem została przesunięta o cztery miesiące

fot. PAP/EPA

Sprawdziły się przewidywania analityków - kolejne filmy, które miały trafić do kin w pierwszym półroczu 2021 roku, mają premiery przesunięte na czas późniejszy. Tym razem taki los spotkał film science-fiction „Bios” z Tomem Hanksem w roli głównej. Film studia Universal przygotowany w koprodukcji z Amblin Entertainment miał pojawić się w kinach 16 kwietnia. Widzowie będą go mogli zobaczyć jednak dopiero cztery miesiące później, 13 sierpnia.

Wyreżyserowany przez Miguela Sapochnika („Gra o tron”) film „Bios” powstał na podstawie scenariusza Craiga Lucka i Ivora Powella. Ten drugi pracował jako producent przy takich klasykach kina sci-fi jak filmy „Obcy – 8. pasażer Nostromo” i „Łowca androidów”. Tom Hanks wcieli się w filmie „Bios” w rolę schorowanego wynalazcy o imieniu Finch. Akcja filmu rozgrywa się w postapokaliptycznej przyszłości, a Finch jest ostatnim człowiekiem na świecie. Czując, że umiera, konstruuje androida, aby ten chronił jego ukochanego psa. W obsadzie filmu „Bios” są jeszcze Caleb Landry Jones, Samira Wiley, Skeet Ulrich oraz Laura Harrier.

Jednym z producentów filmu „Bios” jest Robert Zemeckis, który już wcześniej pracował z Tomem Hanksem przy filmach „Forrest Gump”, „Cast Away: Poza światem” oraz „Ekspres polarny”.

Pandemia COVID-19 w znaczący sposób wpłynęła na życie zawodowe Toma Hanksa. Tuż przed rozpoczęciem zdjęć do filmu biograficznego o Elvisie Presleyu, w którym wcieli się w rolę jego menadżera, razem z żoną Ritą Wilson zostali zarażeni koronawirusem. Niedawno wrócił na plan. Kłopoty z premierą kinową nie ominęły jego dwóch filmów. Dramat wojenny „Misja Greyhound” ominął kina i trafił na platformę Apple TV+, a film „Nowiny ze świata” w reżyserii Paula Greengrassa można było zobaczyć w niewielu kinach, jak również na serwisach premium VOD. „Bios” to następny film z udziałem Hanksa, którego premiera kinowa ucierpiała z powodu pandemii.

Kolejnym filmem studia Universal, którego premiera najprawdopodobniej zostanie przeniesiona, jest dziewiąta część serii „Szybcy i wściekli”. Kinowy debiut tej produkcji zaplanowano na 28 maja. Choć Universal nie stroni od przekładania premier swoich filmów do streamingów, z tą produkcją nakręconą za 200 milionów dolarów powinno być inaczej. Film poczeka z premierą do czasu, aż kina wrócą do względnie normalnej działalności. (PAP Life)

 • 01:15 Patrick Doyle Merida's Home
 • 01:16 Renata Przemyk, Igor Herbut Kochana
 • 01:21 Hans Zimmer Mombasa
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 348, Sunday, 28 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic