Premiera „Kaskadera” z Ryanem Goslingiem opóźniona o dwa miesiące

Dwa miesiące dłużej będą musieli poczekać fani Ryana Goslinga i Emily Blunt na premierę najnowszego filmu z ich udziałem, „Kaskadera” w reżyserii Davida Leitcha. Premiera, pierwotna zaplanowana na 1 marca 2024 roku, została właśnie przesunięta na 3 maja. Tym samym „Kaskader” zajął miejsce filmu „Deadpool 3”, którego premierę przeniesiono na lipiec.

Premiera „Kaskadera” z Ryanem Goslingiem opóźniona o dwa miesiące
Ryan Gosling / fot. NINA PROMMER / PAP/EPA

„Kaskader” z Ryanem Goslingiem i Emily Blunt w rolach głównych to film oparty na motywach serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Opowiada historię kaskadera Colta, który rusza na poszukiwanie zaginionego gwiazdora filmowego (w tej roli Aaron Taylor-Johnson), którego niegdyś był dublerem. Blunt wciela się tu w rolę reżyserki i byłej dziewczyny tytułowego kaskadera, Jody Moreno.

Serial, na podstawie którego oparto scenariusz filmu „Kaskader”, nadawany był na antenie stacji ABC w latach 1981-86. W rolach głównych występowali w nim Lee Majors oraz Heather Thomas. Ten pierwszy pojawi się też w filmie Leitcha. W pozostałych rolach wystąpili w nim także Stephanie Hsu, Winston Duke, Hannah Waddingham oraz Teresa Palmer.

Przetasowania w kalendarzu przyszłorocznych premier umożliwiła decyzja studia Disneya o przesunięciu niektórych ze swoich filmów. 3 maja 2024 roku w kinach miał zadebiutować „Deadpool 3”, jednak data jego premiery została zmieniona na 26 lipca. Wiele innych filmów studia zostało opóźnionych z powodu strajku aktorów. Mowa m.in. o produkcjach Marvela takich jak kolejna część przygód Kapitana Ameryki, reboot serii „Blade” oraz konkurencja dla „Avengersów”, film „Thunderbolts”. Opóźniona została też premiera prequela „Króla lwa”.

Ryan Gosling w najbliższym czasie nie będzie narzekał na brak pracy. Popularny aktor ma wystąpić m.in. w ekranizacji książki Andy’ego Weira pod tytułem „Projekt Hail Mary”, jak również w kolejnej wersji klasycznego „Wilkołaka”. Jego nazwisko wymieniane jest też w rozmowach na temat nowej odsłony serii „Ocean’s Eleven”. Z kolei Emily Blunt wiązana jest z kontynuacją filmu „Na skraju jutra”, jednak projekt ten wciąż pozostaje jedynie w sferze spekulacji. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic