Powstanie serial na podstawie powieści „Na wschód od Edenu". W roli głównej Florence Pugh

Netflix kupił prawa do ekranizacji powieści „Na wschód od Edenu” autorstwa Johna Steinbecka. Za scenariusz i produkcję odpowiada Zoe Kazan. W rolę głównej bohaterki wcieli się Florence Pugh.

Powstanie serial na podstawie powieści „Na wschód od Edenu". W roli głównej Florence Pugh
Fot. PAP/EPA

Historia „rodzinna”

Informacje o tym projekcie Netfliksa podał portal „Deadline”, sama platforma nie potwierdziła jednak tych doniesień. Źródła, na jakie powołuje się „Deadline”, twierdzą, że projekt znajduje się, póki co w bardzo wczesnym stadium przygotowań. Jeśli serial powstanie, będzie drugą ekranizacją powieści Steinbecka. W 1955 roku film na jej podstawie wyreżyserował Elia Kazan, dziadek scenarzystki i producentki Zoe Kazan.

Fabułą powieści

Uznawana za najwybitniejsze dzieło Steinbecka powieść „Na wschód od Edenu” opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wychowuje dwóch synów – Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne co ich łączy, to nieustanna rywalizacja o miłość surowego ojca. Aron jest spokojny i posłuszny, Kal to urodzony buntownik, który żywi wyraźną niechęć do brata i za wszelką cenę chce odnaleźć matkę. Napiętą sytuację między braćmi pogłębia jeszcze miłość do tej samej dziewczyny – Abry. W końcu Kaleb w domu publicznym odnajduje matkę, demoniczną Cathy, i odkrywa, że jest ona zupełnym przeciwieństwem tego, co uosabia ukochany ojciec. Rozdarcie wewnętrzne, konieczność dokonania wyboru i nadmiar napięć doprowadzają do tragedii… – czytamy w oficjalnym opisie powieści Steinbecka.

Słowa scenarzystki

„Zakochałam się w »Na wschód od Edenu«, odkąd pierwszy raz przeczytałam tę książkę jako nastolatka. Od tej pory jej adaptacja stała się moim marzeniem. Ponad wszystko chcę oddać głos wspaniałej antybohaterce, Cathy Ames. Florence Pugh to nasza wymarzona Cathy. Nie mogę sobie wyobrazić bardziej ekscytującej aktorki do zagrania tej roli. Pisanie scenariusza tego limitowanego serialu przez ostatnie dwa lata było kreatywnym szczytem mojej kariery. Mam nadzieję, że uda nam się oddać sprawiedliwość książce, a także rzucić na nią nowe światło dla współczesnej publiczności” – powiedziała Zoe Kazan cytowana przez portal „Deadline”.

Aktualnie trwa poszukiwanie pozostałych odtwórców głównych ról w serialu, a także jego reżysera. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic