Powstanie prequel "Outlandera"! Poznaliśmy fabułę i tytuł nowego serialu. O czym opowie?

Położono kres domniemaniom i ujawniono informacje na temat prequela „Outlandera”. Już zamówiono nowy serial, będzie nosił tytuł „Blood of My Blood”. Co wiadomo o jego fabule?

 Powstanie prequel "Outlandera"! Poznaliśmy fabułę i tytuł nowego serialu. O czym opowie?
Fot.Starz

Ma już tytuł

O powstaniu serialu związanego z popularnym „Outlanderem” mówiono już od kilku miesięcy. Wspominał o tym również Sam Heughan wcielający się w Jamiego. Stacja Starz, dla której produkowany jest właśnie „Outlander”, poinformowała, że zamówiła nowy serial „Blood of My Blood”, który będzie prequelem historii Jamiego i Claire.

Czasy młodości

W nowym serialu widzowie będą śledzić losy rodziców Jamiego. Zobaczymy zatem młodsze wersje Briana Frasera i Ellen MacKenzie. Jak mówił o produkcji Sam Heughan:

Wszystko, co mogę o tym powiedzieć, to że mnie w nim nie ma, ponieważ nie będzie w tym Jamiego! Myślę, że jest to prequel opowiadający o rodzicach Jamiego, czasach, gdy byli młodzi.

Władze Starz

Kathryn Busby, prezes ds. programów oryginalnych Starz w specjalnym oświadczeniu oznajmiła:

Outlander" to naprawdę porywający serial, który z sezonu na sezon podbija serca fanów na całym świecie. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać kolejne fragmenty tego przepełnionego życiem świata, by przybliżyć naszym widzom historię, od której wszystko się zaczęło.

Udział Gabaldon

Za serial odpowiada showrunner „Outlandera" Matthew B. Roberts. Wiadomo również, że swój udział w produkcji będzie mieć Diana Gabaldon, czyli autorka serii książek, na których podstawie powstaje serial „Outlander”. Autorka jakiś czas temu przyznała, że właśnie pisze książkę o matce Jamiego. Możliwe zatem, że jej praca posłuży za podstawę do scenariusza „Blood of My Blood”.

Książkowa historia Fraserów

Fabuła serialu w znacznym stopniu rozwinie historię rodziców głównego bohatera „Outlandera”, którzy znani są w serii jedynie ze wspomnień i opowieści innych postaci. Opowieść o tym, jak Ellen MacKenzie uciekła z domu, by być z Brianem Fraserem, szokowała wielu członków rodziny. Kobieta wyszła za swego ukochanego, a do domu wróciła dopiero wtedy, gdy była już w zaawansowanej ciąży. Nawet, gdyby ród MacKenziech chciał się związkowi sprzeciwić, nie miało to najmniejszego sensu. Wydarzenie z oczywistych powodów rodziło pewne niesnaski między Fraserami i klanem MacKenziech. Warto przypomnieć, że córka Jamiego i Claire nosi imię właśnie po swym dziadku, Brianie.

 Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic