Powstanie kontynuacja słynnego serialu komediowego „Frasier”

Po prawie 20 latach od zakończenia emisji kultowego serialu komediowego „Frasier”, Kelsey Grammer powróci do postaci nieszablonowego psychiatry. Jak informuje portal „Deadline”, platforma streamingowa Paramount+ dała w końcu zielone światło do rozpoczęcia prac nad tą kontynuacją tej kultowej serii.

Powstanie kontynuacja słynnego serialu komediowego „Frasier”
Fot.PAP/EPA/VICKIE FLORES

O tym, że Kelsey Grammer jest zainteresowany powrotem do roli Frasiera Crane’a, portal „Deadline” donosił już w 2018 roku, co uznano za dobry znak, bo to jego zaangażowanie w powstanie tej kontynuacji były decydujące. W lutym 2021 Paramount+ poinformował, że rozpoczęły się wstępne prace nad serialowym sequelem „Frasiera”, ale potem nie pojawiały się żadne informacje o losach tego projektu. Teraz szefowie tej platform oficjalnie potwierdzili, że serial powstaje. Nie wiadomo, ile odcinków będzie liczył nowy „Frasier”, ale na początek mówi się o dziesięciu.

Szczegóły fabuły kontynuacji „Frasiera” nie są znane. Wiadomo tylko tyle, że serial znów skupi się na postaci Frasiera Crane’a, który przeniósł się z rodzinnego Seattle do nowego miejsca, gdzie wchodzi w kolejny rozdział swojego życia. W serialu przedstawione mają być zupełnie nowe postacie, choć niewykluczone, że w ramach występów gościnnych w kontynuacji serialu pojawią się bohaterowie znani z „Frasiera”. Podobny zabieg zastosowano już w oryginalnym serialu, który był spin-offem popularnego „Zdrówka!”, w którym po raz pierwszy pojawiła się postać Crane’a.

Scenariusz kontynuacji „Frasiera” napisali Chris Harris („Jak poznałem waszą matkę”) i Joe Cristalli („Scenki z życia”). Kelsey Grammer oprócz zagrania tytułowej roli będzie też pełnił funkcję producenta wykonawczego serialu.

Oryginalny „Frasier” nadawany był przez jedenaście sezonów na antenie stacji NBC w latach 1993-2004. Jest to jeden z najlepiej ocenianych seriali komediowych przełomu XX i XXI wieku. Jest też rekordzistą pod względem zdobytych nagród Emmy - ma ich aż 37, w tym pięć dla najlepszego serialu komediowego. Kelsey Grammer za rolę Frasiera dostał cztery nagrody Emmy dla najlepszego aktora w serialu komediowym. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic