ON AIR
od 13:00 Czas przyszły zaprasza: Magdalena Juszczyk

Powstanie hollywoodzki remake nagrodzonego Oscarem "Na rauszu"

Nagrodzony Oscarem wyreżyserowany przez Thomasa Vinterberga duński komediodramat „Na rauszu” doczeka się hollywoodzkiego remake’u. Reżyserią filmu zajmie się popularny komik Chris Rock („Zabójcza broń 4”), który w ostatnim czasie coraz częściej skłania się ku poważniejszemu repertuarowi. Producentem filmu będzie należąca do Leonardo DiCaprio („Titanic”) firma Appian Way.

Powstanie hollywoodzki remake nagrodzonego Oscarem "Na rauszu"
Mads Mikkelsen i tłumy fanów na festiwalu filmowym w Wenecji. 1 września 2023 rok. /Marechal Aurore/ABACA /East News

Kojarzony jeszcze do niedawna głównie ze stand-upem 58-letni Rock konsekwentnie decyduje się na coraz poważniejsze produkcje, pojawiając się w takich projektach jak m.in. serial „Fargo” czy horror „Spirala: Nowy rozdział z serii Piła”. Teraz powróci do reżyserii. Powróci, bo na jego koncie są już takie obrazu jak „Head of State”, „Chyba kocham swoją żonę” i „Pierwsza piątka”. Remake „Na rauszu” nie jest jedynym reżyserskim projektem, z którym wiązane jest jego nazwisko. Rock ma również wyreżyserować film biograficzny o Martinie Lutherze Kingu Jrze oraz niezatytułowany jeszcze obraz na podstawie własnego scenariusza. Jego pierwszą wersję napisał Stuart Bloomberg, a aktualnie trwa poszukiwanie nowego scenarzysty, który zajmie się razem z Rockiem przepisaniem jej na nowo.

Duński „Na rauszu” opowiada historię czterech nauczycieli z liceum, którzy postanawiają na własnej skórze przetestować dyskusyjną teorię. Opiera się ona na założeniu, że stale utrzymywany w organizmie niewielki poziom alkoholu sprawia, że życie staje się lepsze, a problemy łatwiejsze do pokonania. Sytuacja staje się jednak nie lepsza a gorsza wraz z powiększaniem się przyjmowanych przez nich dawek alkoholu.

W rolach głównych w oryginalnym filmie wystąpili Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang oraz Lars Ranthe. Nie wiadomo, kto zagra w hollywoodzkim remake’u.

Rock nie rezygnuje oczywiście z aktorstwa. Gwiazdor ma wystąpić w dramacie „I Am Maurice”. Opowiada on o imigrancie z Haiti, który przybywa do Stanów po trzęsieniu ziemi w 2010 roku. Zamierza tam spełnić swoje marzenia o byciu pięściarzem.

Wśród innych projektów Rocka zapowiadanych przez portal „IMDb” jest również serial „Kara”, którego fabuła nie jest znana. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic