Informacje

Powstanie fabularna wersja słynnego filmu animowanego „Lilo i Stitch”

Dodano:
Powstanie fabularna wersja słynnego filmu animowanego „Lilo i Stitch”

fot.PAP/EPA

Studio Disneya nie rezygnuje z kolejnych fabularnych remake’ów swoich najsłynniejszych filmów animowanych. Coraz pokaźniejsze grono filmów, w którym znajdują się takie produkcje jak „Piękna i Bestia”, „Aladyn”, „Dumbo”, „Król lew” czy ostatnio „Mulan”, powiększy się teraz o film „Lilo i Stitch”. Jeśli prowadzone właśnie negocjacje zakończą się sukcesem, nową wersję filmu wyreżyseruje John M. Chu.

Lilo, samotna dziewczynka mieszkająca na jednej z wysp hawajskich, marzy o tym, by mieć prawdziwego przyjaciela. Gdy spotyka Sticha, nie zdaje sobie sprawy, że wyglądający jak dziwny piesek stwór jest w rzeczywistości niebezpiecznym efektem eksperymentu genetycznego, który zbiegł na Ziemię ze swej macierzystej planety. Dzięki niezachwianej wierze Lilo w potęgę miłości i rodziny, Stich, który początkowo traktował dziewczynkę jako sposób na ukrycie się przed wysłanymi w ślad za nim łowcami, odnajdzie coś, czego nigdy wcześniej nie znał – czytamy w opisie fabuły filmu z 2002 roku. Animowany „Lilo i Stitch” zarobił w kinach na całym świecie blisko 280 milionów dolarów. Choć w porównaniu z innymi hitami Disneya nie jest to imponujący wynik, to warto zwrócić uwagę na fakt, że tytułowi bohaterowie filmu stanowią ogromny potencjał marketingowy. Byli już bohaterami kilku filmowych kontynuacji oraz telewizyjnych seriali, co świadczy o ich popularności.

Jak informuje portal „The Hollywood Reporter”, aktorski remake filmu „Lilo i Stitch” miałby trafić od razu na platformę Disney+, choć niewykluczona jest też premiera kinowa. Studio Disneya prowadzi rozmowy z Johnem M. Chu, który jest głównym kandydatem do wyreżyserowania remake’u. Chu to twórca, któremu rozgłos przyniosła komedia „Bajecznie bogaci Azjaci”.

Producentami nowej wersji „Lilo i Stitcha” będą Dan Lin i Jonathan Rideback, producenci odpowiedzialny za kasowy sukces podobnego remake’u „Aladyna”. Film z Willem Smithem w roli tytułowego dżina zarobił w kinach ponad miliard dolarów. Trwają poszukiwania scenarzysty, który zajmie się wstępnym szkicem scenariusza napisanym przez Mike’a Van Waesa.

John M. Chu pracuje już nad inną produkcją platformy Disney+, serialową kontynuacją popularnego filmu przygodowego „Willow”. Na kinową premierę czeka z kolei inny jego film, adaptacja musicalu Lina-Manuela Mirandy „In the Heights”. (PAP Life)

 • 11:08 Pat Metheny North
 • 11:13 Piotr Czajkowski Swan Lake (Scene - Act II)
 • 11:16 Jan Sebastian Bach Cantata BWV 82 No.5 "Ich freue mich auf meinen Tod"
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 336, Sunday, 22 November 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic