Powstanie ekranizacja kolejnego opowiadania George’a R.R. Martina

Znacznie chętniej niż o postępach w pracy nad dwoma kolejnymi tomami sagi „Pieśń lodu i ognia” George R.R. Martin informuje o kolejnych projektach ekranizacji jego starszych dzieł. Po sukcesie serialu „Gra o tron”, równie dużym zainteresowaniem cieszy się jego prequel zatytułowany „Ród smoka”. Smok będzie też bohaterem kolejnej ekranizacji prozy Martina, o czym poinformował sam pisarz.

Powstanie ekranizacja kolejnego opowiadania George’a R.R. Martina
Fot.PAP/EPA/NINA PROMMER

Informacją o nowej ekranizacji swojej twórczości George R.R. Martin podzielił się w rozmowie z wydawnictwem Penguin Random House, które pod koniec listopada tego roku wyda jego najnowszą książkę „The Rise of the Dragon: An Illustrated History of the Targaryen Dynasty” („Wzlot smoka: Ilustrowana historia dynastii Targaryenów”). Tym razem na ekran przeniesione zostanie jednak dzieło, które nie jest związane z uniwersum „Gry o tron”. „Niektórzy z was może o tym wiedzą, ale od czasu do czasu piszę też inne książki, które nie są częścią historii Westeros. Jednym z przykładów takiej twórczości jest opowiadanie o smoku, które napisałem w 1978 roku. Nosi tytuł +Lodowy smok+. To tylko opowiadanie dla dzieci, ale zrobimy z tego film. Studio Warner Bros. Animation kupiło do niego prawa i rozwiniemy je w pełnometrażowy, animowany film, który - mam nadzieję - trafi do kin” – powiedział Martin.

Bohaterką opowiadania „Lodowy smok” jest Adara, która urodziła się w trakcie najmroźniejszej zimy wszech czasów. W młodym wieku udało jej się oswoić lodowego smoka - postać z legend uważaną za przerażającą. Od tej chwili już zawsze czuła specjalną więź z tym stworzeniem. Lata później jej wioska zostaje splądrowana przez wrogich najeźdźców na smokach. Dziewczyna zamierza zakończyć tę wojnę z pomocą lodowego smoka.

Opowiadanie „Lodowy smok” Martina z ilustracjami Alicii Austin po raz pierwszy ukazało się w 1980 roku. W latach późniejszych było publikowane w innych zbiorach opowiadań Martina i ilustrowane przez innych rysowników. I choć wielu czytelników uważało, że akcja opowiadania dzieje się w Westeros, Martin temu zaprzeczał. Zapewnił, że napisał je, zanim w ogóle wymyślił krainę, w której rozgrywa się „Pieśń lodu i ognia”.

Aktualnie projekt filmu animowanego na podstawie „Lodowego smoka” jest w fazie pisania scenariusza. Jego autorem jest David Anthony Durham. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic