Informacje

Powstaje dokument, który ujawni nieznane fakty na temat śmierci Marilyn Monroe

Dodano:
Powstaje dokument, który ujawni nieznane fakty na temat śmierci Marilyn Monroe

Jack Lemmon i Marilyn Monroe/"Pół żartem, pół serio" 1959 / PAP/Photoshot

Jak informuje portal „Variety”, ZDF Enterprises i Story House Productions przygotowują nowy serial dokumentalny, którego tematem będą najgłośniejsze i najbardziej zagadkowe śmierci - począwszy od brutalnego zabójstwa faraona Ramzesa III aż po tajemniczy zgon Marilyn Monroe. Twórcy „Cold Case: History” zapewniają, że dotarli do nowych faktów dotyczących śmierci legendarnej aktorki.

"Rozwijanie tej serii było ekscytującą podróżą, a w każdym odcinku wyjaśnimy jakąś zagadkę. Fascynującym było przyglądanie się pracy współczesnych speców od kryminalistyki, którzy obalali stare teorie. Szczególnie w przypadku Marilyn Monroe, w którym dotarliśmy do nowych dowodów i zeznań” – twierdzi Ralf Rueckauer, wiceprezydent ZDFE.unscripted.

Serial „Cold Case: History” będzie miał sześć odcinków. Jego autorzy wykorzystają współczesne zdobycze techniki do rozwikłania najbardziej intrygujących zgonów w historii. W poszukiwaniu odpowiedzi cofną się nawet o 3000 lat, by opowiedzieć historię Ramzesa III brutalnie zabitego przez swoich krewnych. Zbadają też sprawę związaną z Medyceuszami, których dwóch synów zabito w walce o władzę. Z serialu dowiemy się też, czy Vincent Van Gogh rzeczywiście popełnił samobójstwo, czy może został zastrzelony. Autorzy dokumentu odpowiedzą również na pytanie, czy znajdujące się w Londyńskiej Tower ciała dwóch książąt zabitych przez Ryszarda III to rzeczywiście ich szczątki.

Piątą sprawą, której przyjrzą się twórcy „Cold Case: History” będzie śmierć prostytutki Rosemarie Nitribitt, która w 1957 roku powiesiła się w swoim luksusowym apartamencie. Twórcy spróbują ustalić, czy nie było to morderstwo upozorowane na samobójstwo i czy miała z tym jakiś związek niemiecka arystokracja. I w końcu w finałowym odcinku serii podjęty zostanie temat Marilyn Monroe. Jej tajemnicza śmierć, przez lata określany jako „prawdopodobnie samobójstwo przez przedawkowanie” zrodziła dziesiątki teorii spiskowych. (PAP Life)

 • 09:22 Tyler Bates Main Title Theme From Guardians of the Galaxy
 • 09:25 Wolfgang Amadeusz Mozart Divertimento D-dur (3)
 • 09:35 Vashti Bunyan I'd Like to Walk Around in Your
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic