Powrót wielkiej atrakcji turystycznej! Zwiedzający zobaczą Pompeje nocą

Nocne zwiedzanie terenu wykopalisk archeologicznych w Pompejach - ta wyjątkowa atrakcja wraca w tym roku, począwszy od piątku. Do 26 sierpnia między 20.00 a 23.00 turyści mogą zobaczyć pozostałości antycznego miasta, zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza.

Powrót wielkiej atrakcji turystycznej! Zwiedzający zobaczą Pompeje nocą
Fot.Pixabay

Sugestywna sceneria, specjalne projekcje na murach, pokazy świetlne i dźwiękowe, duże przeżycia - to czeka turystów, którzy będą zwiedzać Pompeje w piątkowe wieczory.

Wśród świateł i dźwięków zwiedzający przejdą od bramy - Porta Marina do Forum, oglądając po drodze mury miasta i domów oraz artystyczne projekcje.

Dyrekcja terenu archeologicznego zapowiedziała, że jednocześnie wpuszczanych będzie 1500 osób.

Podczas spaceru można obejrzeć też wystawę fotograficzną z okresu lockdownu na początku pandemii: poruszające obrazy opustoszałych Pompejów bez zwiedzających.

Wizyta zakończy się w Antiquarium, czyli muzeum archeologicznym, gdzie wystawione są eksponaty znalezione pod warstwami zastygłej lawy.

W czerwcu zespół naukowców z wielu dziedzin opublikował rozprawę, w której postawiono tezę, że do wybuchu wulkanu nie doszło w sierpniu 79 roku naszej ery, jak dotąd sądzono, ale prawdopodobnie między 24 a 25 października. Według badaczy świadczą o tym znalezione ślady jesiennych owoców oraz ciężkich tunik mieszkańców.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic